MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“20 Dakikada Hatim” Projesinin de aralarında bulunduğu 18 yerel projenin Tanıtımı Gerçekleştirildi

“20 Dakikada Hatim” Projesinin de aralarında bulunduğu 18 yerel projenin Tanıtımı Gerçekleştirildi

 “20 Dakikada Hatim” Projesinin de aralarında bulunduğu 18 yerel projenin Tanıtımı Gerçekleştirildi

Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanıp hazırlanan aralarında “20 Dakikada Hatim” Projesinin de bulunduğu 18 yerel projenin açılışı Mezitli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Programa; Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhammet Çiftçi ve Cevat Çakar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Yalkın, Mustafa Seğmenoğlu ve Mustafa Say, Mersin İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinatörü Mustafa Erim, AK Parti Mezitli İlçe Başkanı Ali Kıratlı’nın yanı sıra okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Tanıtım Programında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılıç, eğitimde yeni yol ve yöntemlerin birçok alanda kullanılmaya başlanması ve bu kullanım sonrasında farklı, yeni ve katma değer sağlayan bir sonuç almak hedefiyle hazırladığımız ve “Bak Bu Harika!” çatı sloganı ile uygulamaya koyduğumuz 18 projeyle eğitime inovatif bir bakış açısı kazandırmak istemekte olduklarının ifade etti.

Belirlenen 18 projenin 36 farklı okulda uygulanacağını, toplamda 53 bin öğrencinin bu uygulamadan faydalanacağını ifade eden Kılıç, “Bak Bu Harika!” projelerinin temel felsefesi birkaç noktada toplanmakta olduğunu söyledi.

Projelerin temel hedeflerini sıralayan Kılıç, “Hedef kitleye yönelik yaptığımız eğitim etkinliklerinin sosyal yönünün ön plana çıkarılması; farklı ve özgün değerlere sadık kalınarak bu değerlerin çağdaş bir üslupla vurgulanması; okullarda toplam kalitenin öne çıkarılması; kültürel, tarihî ve bilimsel birikimimizin tanıtılması; Müdürlüğümüzdeki ve okullarımızdaki insan kaynakları ve ürün üstünlüklerimizin vurgulanması; eğitimi çeşitlendiren, görsel ve içerik anlamında zenginlikçi bir yöntem kullanan, bunları yaparken özgün ve çağdaş yöntemleri maksimum kullanan bir anlayışın geliştirilmesidir” dedi.

19-02-2016

19-02-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.