MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

 Mersin Valiliği, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirilen çeşitli kurs ve eğitim çalışmalarında kadınların yaptığı eserler, Mersin Kültür Merkezi´nde düzenlenen "Kadının Gücü" buluşmasında sergilendi.

Etkinliğin açılışına; Mersin Valisi Özdemir Çakacak´ın eşi Kevser Çakacak, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın eşi Hatice Kocamaz, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Akdeniz Kaymakamı Turgut Sevimer, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahattin Kabahasanoğlu, TRT Çukurova Müdürü Sebahattin Kahraman ve çok sayıda kadın katıldı.

 Kadınların toplumun temelini oluşturan en önemli yapı taşı olduğunu belirten Mersin Valisi Özdemir Çakacak´ın eşi Kevser Çakacak, toplumun farklı boyutlarıyla kalkınmasının ancak kadınların her alanda aktif katılımlarıyla mümkün olacağını kaydetti.

Çakacak, ülkemizin ve ilimizin daha iyi noktaya ulaşabilmesi, kalkınmış bir ülke ve kent kimliğine bürünebilmesi için kadınlarımızın her alanda çaba göstermesini çok önemsediklerini belirterek, kadınları her alanda desteklediklerini ifade etti.

 Konuşmanın ardından Mersin Valisi Özdemir Çakacak´ın eşi Kevser Çakacak,  Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın eşi Hatice Kocamaz ile birlikte kadınların yaptığı el emeği ürünleri inceledi.

08-03-201608-03-201608-03-201608-03-2016

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.