MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“15 Temmuz ve Şehitler Şiir Okuma ve Resim Yarışması” Ödül Töreni

 “15 Temmuz ve Şehitler Şiir Okuma ve Resim Yarışması” Ödül Töreni

 

 

“15 Temmuz ve Şehitler Şiir Okuma ve Resim Yarışması” Ödül Töreni

 


            İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Türkiye Gençlik Vakfı ve Gençlik Merkezi tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içinde düzenlenen 15 Temmuz ve Şehitler konulu Şiir Okuma ve Resim Yarışması ödül törenine katıldı.

 

Koca, "15 Temmuz Ruhunda Eğitim Camiasının Önemli Katkısı Vardır"


            15 Temmuz´da vatandaşların halkın egemenliğini korumak için büyük bir kahramanlık örneği sergilediğini anlatan Adem Koca,  mensubu olmakla gurur duyduğu eğitim camiasının 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan zaferde önemli katkısı olduğunun altını çizdi.

 

            Öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere 15 Temmuz ruhunun her zaman canlı ve diri kalması için benzer çalışmaların sürekli yapılmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Koca programda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

            Konuşmanın ardından  İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek kendilerini kutla ve birlikte resim çektirdi.

 

Okunan Şiirler Salonu Duygulandırdı


            15 Temmuz darbe gecesi ilk kurşunu sıkarak darbeci generali öldüren Astsubay Ömer Halisdemir’i anlatan Dursun Ali Erzicanlı’nın yazdığı “30 Kuş” şiiri başta olmak üzere dereceye giren öğrencilerin okuduğu etkileyici şiirler salonda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.