MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlere EBA Tanıtıldı

Aday Öğretmenlere EBA Tanıtıldı

Aday Öğretmenlere EBA Tanıtıldı

Aday Öğretmenlere EBA Tanıtımı yapıldı. Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde yapılan tanıtıma; İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Şube Müdürlerinin yanı sıra okul müdürleri ve 1400 aday-danışman öğretmen katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Koca, Fatih Projesinin Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) alanı sayesinde okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunun sağlanacağını söyledi.

BT İl Koordinatörü Erol Uysal ise EBA’nın  Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru e-içerikleri sunan bir alan olduğunu ifade etti.

Hizmete giren EBA Ders uygulamaları ile öğretmenlerin sınıf ortamların yaşayabilecekleri tüm etkili ortamlar sağlanacağını belirten Uysal, öğretmen ve öğrencilerin yanında velilerin de çocukları ve kendileri için faydalanabileceği ders destek ve kişisel, sosyal gelişim materyallerine EBA’dan ulaşabileceğini anlattı.

FATİH Projesinin donanım projesi olmadığı, projede EBA sayesinde etkili eğitim uygulamalarının kolaylıkla yapılabileceği belirtilerek, katılımcılara detaylı EBA bilgilendirmeleri yapıldı.

04-03-201604-03-201604-03-201604-03-2016

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.