MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Asım’ın nesli Çanakkale’de ceddini arıyor

Asım’ın nesli Çanakkale’de ceddini arıyor

Asım’ın nesli Çanakkale’de ceddini arıyor

       “Asım’ın nesli Çanakkale’de ceddini arıyor” isimli proje kapsamında Çanakkale ve Bursa’da ki tarihi alanlara yönelik ziyaretlerin dördüncü turu tamamlandı. 

       İlköğretim öğrencilerinde milli bilincin oluşturulması amacı ile Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında Akdeniz, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinden toplam 1000 öğrenci Çanakkale savaşının yaşandığı bölgeyi gördü.

           Bin öğrencinin Çanakkale ve Bursa’da bulunan tarihi ve kültürel mekânları ziyaret ettiği proje kapsamında öğrenciler Çanakkale’de Seyit Onbaşı Tabyası, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Yahya Çavuş Anıtı, Sargıyeri Şehitliği, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57. Alay Şehitliği ve Conk Bayırı’nı ziyaret etti.

          Çanakkale’de ki tarihi mekânların ziyaretinin tamamlanmasının ardından öğrenciler Bursa’da ki Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerini, Bursa Ulu Camii’ni, Tophane, Saat Kulesi ve tarihi Bursa Kapalı Çarşısı’yı ziyaret etme fırsatı buldu.

13-06-201613-06-201613-06-201613-06-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.