MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cennetin Köşeleri Projesi 6 Okulu daha Z Kütüphane ile Buluşturdu

Cennetin Köşeleri Projesi 6 Okulu daha Z Kütüphane ile Buluşturdu

Cennetin Köşeleri Projesi 6 Okulu daha Z Kütüphane ile Buluşturdu

 “Cennetin Köşeleri” projesi kapsamında Z Kütüphane toplu açılış töreni Yenişehir İlkokulunda yapıldı.Törene; Vali Özdemir Çakacak, Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, hayırseverler ile okul idarecileri katıldı.

Açılış töreni ile Cumhuriyet İlkokulu, Yenişehir İlkokulu, Perşembe Vakfı Ortaokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hacı Sabancı Anadolu Lisesi zenginleştirilmiş kütüphanelerine kavuştu.

         Projeye ilişkin sunumun ardından konuşan Vali Özdemir Çakacak “Eğitime yapılan yatırım; insanımıza ve ülkemizin geleceğine yapılmış demektir. Bu bağlamda eğitime verilen hizmetin büyüğü küçüğü olmaz. Proje kapsamında 30 okula kazandırılacak olan z kütüphaneleri eğitime gönül vermiş hayırsever vatandaşlarımızın da önemli desteğiyle hayata geçiriliyor”

Projede emeği geçen herkese, özellikle hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Vali Çakacak,  kitap okumanın genel kültürü ve bilgi birikimini zenginleştirdiğini, bunun da insanın perspektifini geliştirerek bakış açısını genişlettiğini kaydetti.

Uluslararası platformda güçlü ve tanınmış bir ülke olmak ve refah içerisinde yaşamak istiyorsak eğitime önem verip, çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmenin gayreti içerisinde olmak zorunda olduklarını belirten Çakacak, “Her zaman söylediğim gibi Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir devlettir. Büyük ve güçlü devletlerin çocukları büyük düşünür, büyük hayaller ve idealler peşinde koşar. Hayalleri büyük olan çocukların da gelecekleri büyük olur” dedi.

Projenin amacının okullarda teknolojik altyapılı kütüphaneler oluşturmak olduğunu ifade eden Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, proje kapsamında 30 okula zenginleştirilmiş kütüphane (Z Kütüphane) kurulacağını söyledi.

Çocuklarımızın merak duygusunu uyandırarak bilgiye kolaylıkla ulaşabilmeleri için tüm okulları cennetten bir köşe haline getireceklerini dile getiren Özarslan, “Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın önderliğinde başladığımız projeye büyük bir motivasyonla devam ediyoruz” diye konuştu.

Hayırsever Hüseyin Kış ise okumanın ve okuyan toplum olmanın önemine dikkat çekerek, benzer başka projelerde de üzerlerine düşen görevi almaya hazır olduklarını vurguladı.

            Konuşmaların ardından kütüphanelerin yapımına destek sağlayan hayırseverlere ve okul müdürlerine belgeleri Vali Çakacak tarafından verildi. 6 okulun zenginleştirilmiş kütüphanesinin toplu açılışı Vali Özdemir Çakacak, Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz ve hayırseverler tarafından gerçekleştirildi. 

31-12-2015

31-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-2015

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.