MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CENNETİN KÖŞESİ PROJESİ KAPSAMINDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI YAPILDI

CENNETİN KÖŞESİ PROJESİ KAPSAMINDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI YAPILDI


CENNETİN KÖŞELERİ PROJESİ KAPSAMINDA KÜTÜPHANE AÇILISI YAPILDI

Cennetin Köşeleri Projesi kapsamında kütüphane açılısı ve ödül töreni yapıldı. Sosyal Bilimler Lisesinde yapılan açılış törenine; Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayyar Şen, Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve idareciler katıldı.

İnancımızın ve kültürümüzün eğitime ve eğiticiye verdiği öneme değinen Çakacak, “Hayırların güzeli, yatırımların en güzeli eğitime yapılan yatırımlardır. Çünkü eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Bizler hem ülke olarak hem de bireyler olarak eğitime ne kadar önem verirsek, çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek ülkemizin geleceği o kadar aydınlık olacaktır” dedi.

            Eğitimin temelinin, insan olmak, iyi insan yetiştirmek olduğunu vurgu yapan Çakacak,  Edebiyattan matematiğe bütün dersleri alacağız ama onların hepsi bize iyi insan olmayı öğretecek. İyi insan çevresine iyi gözle, sevgi penceresinden bakabilen bir insandır ve böyle bir insan asla kimseye kötülük düşünemez. Çağımızın da en büyük hastalığı bu değil mi? Yaşadığımız olaylara baktığımızda bunların aslında büyük bir kısmının sevgisizlikten türediğini görüyoruz” diye konuştu. 

            Çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirten Çakacak, Cennetin Köşeleri Projesi’nin bu noktada önemine değindi.

Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan da kütüphanecilikte zaman içerisinde yaşanan değişimlere değinerek, 2016 yılı Haziran ayına kadar 30 kütüphaneyi hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

        Hayırsever Aytur Gezer ise konuşmasında kütüphaneyi vefat eden eşine adadığını ifade ederek, öğrencilerin kütüphaneden azami ölçüde yararlanması temennisinde bulundu.

            İdareci ve öğretmenlerin başarı belgeleri verilmesinin ardından Vali Özdemir Çakacak ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca kütüphane açılışını gerçekleştirdi.Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.