MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILDI
DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

 

            Din Öğretimi Çalışma Toplantısı, Suphi Öner Öğretmen Evi Anamur Salonunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Hasan Sarı ile Ali Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, il Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Tarakçı ve İmam Hatip Lisesi Müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

 

            Çözüm sunmak ve çözüm üretmek için burada olduklarını dile getiren Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Hasan Sarı, İmam Hatip Müdürlerinden, bakanlığın yeni çalışma ve programlarının takip edilmesini istedi. Sosyal hayata katılımın sosyal etkinliklerle gerçekleşeceğini söyleyen Sarı, idealist bir gençlik yetiştirmek istediklerini vurguladı.

 

            Spor ve Gençlik Bakanlığı Müşaviri Ali Özdemir, yaptığı sunumda, gençlere sunmak istedikleri spor ve sanat etkinlikleri hakkında bilgi vererek okul müdürlerini bilgilendirdi.

 

İmam hatip Okullarının, son yıllarda, daha da artan önemine vurgu yapan Hasan Gül, artan ilginin yeni proje çalışmalarını gerekli kıldığını ifade etti.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığının imkânlarından yararlanmak istediklerini dile getiren Gül “ Çocuklarımızın sosyal, aktif, bireysel gücü toplum yararına kullanabilen birer fert olması için; onlara, bu konuda fırsat sunulmalı ve bu imkânları başarıya dönüştürmelerini sağlamalıyız.” diye konuştu.


 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.