MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Çalıştayı Düzenlendi!

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Ar-Ge Birimi katkıları) ile İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneğinin ortaklığında din eğitimde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek amacıyla düzenlenen İmam Hatip Okulları Eğitim Çalıştayı Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda yapıldı.
Din Öğretimi Çalıştayı Düzenlendi!

BASIN BÜLTENİ

 

 Tarih          : 05/09/2014

Duyuru No  : 2014/….

 

Din Öğretimi Çalıştayı Düzenlendi!

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Ar-Ge Birimi katkıları) ile İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneğinin ortaklığında din eğitimde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek amacıyla düzenlenen İmam Hatip Okulları Eğitim Çalıştayı Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda yapıldı.

 

Çalıştaya; Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Osman Demirkol, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Özdemir, Önder Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Dağdeviren, Merimder Başkanı Hayri Topçu, İmam Hatip Okulu Müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

Vatandaşlarımız çocuklarını İmam Hatip Okullarına vermek için yarışıyor

 

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan çalıştayda konuşan Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Demirkol, imam hatip liselerinin niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı olarak içtenlikle desteklediklerini belirterek, bu faaliyetin gerçekleştirilmesinde katkılarından dolayı Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Merimder’e teşekkürlerini sundu.

 

İmam Hatip Okullarına bu eğitim öğretim yılında yaklaşık 1 milyon civarında öğrencinin gitmesinin beklendiğini ifade eden Demirkol, “Bugün artık problemimiz kalite ile ilgilidir. Vatandaşlarımız çocuklarını İmam Hatip Okullarına vermek için yarışmaktadırlar. Bu bizi memnun etmekle birlikte camiamıza da büyük bir sorumluluk yüklemektedir” şeklinde konuştu.

 

Gençlik sorunları ile değil fikir ve değerleri ile gündemde olmalı

 

Gençliğin sorunları ile değil fikir ve değerleri ile gündemde olması gerektiğine işaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Gül, imam hatipli gençliğin ciddi, kendinden emin, güvenilen ve sevilen insan modellemesinin genel adı olarak değer kazandığını söyledi.

 

Toplumun kültürel ve manevi değerleri ile örtüşen bir gençlik yetiştirilmesinin önemli olduğunu ifade eden Gül, “İmam hatiplerinin asıl amacı toplumda örnek insanların yetişmesidir. Sadece mesleki değil kişilik ve mizaç da olarak dini ve ahlaki değerlere bağlı insanlar yetiştirmektir” diye konuştu.

  

Merimder Başkanı Topçu, çalıştayın organizasyonundan dolayı başta İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti.

 

Topçu, Merimder’in bir grup imam hatip sevdalısı tarafından kurulduğunu bu okulların tanıtımı için ciddi gayretler sarf eden bir kuruluş olduğunu belirterek, siyasi irade ile halk arasında köprü görevi gördüklerini söyledi.

 

Önder Genel Başkan Yardımcısı Dağdeviren de mezun derneklerinin imam hatip okullarının geçirdiği sıkıntılı dönemlerin atlatılmasında önemli rol oynadığına dikkat çektiği konuşmasında “Bize yakışır bir gençlik yetiştirebilmek adına Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüzün önderliğinde okullarımızın sorunlarını birlikte çözmeye çalışacağız” diye konuştu.

 

 

            Konuşmaların ardından başlayan çalıştay gündeminde günümüz şartlarını dikkate alarak imam hatip bilinci ve okuma bilincinin arttırılması, değerler eğitiminin uygulanması ve akademik başarı üzerinden yapılacak çalışmalar değerlendirildi. 


Din Öğretimi Çalıştayı Din Öğretimi Çalıştayı Din Öğretimi Çalıştayı Din Öğretimi Çalıştayı Din Öğretimi Çalıştayı Din Öğretimi Çalıştayı Din Öğretimi Çalıştayı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.