MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Öğretimi Hizmetleri Semineri!

Anadolu imam hatip liselerinin ve imam hatip ortaokullarının mevzuatı ve yönetimi ile ilgili iş ve işlemlerde birliğin sağlanması amacıyla düzenlenen Din Öğretimi Hizmetleri Semineri Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda başladı.
Din Öğretimi Hizmetleri Semineri!

DİN ÖĞRETİMİ HİZMETLERİ SEMİNERİ!

 

Anadolu imam hatip liselerinin ve imam hatip ortaokullarının mevzuatı ve yönetimi ile ilgili iş ve işlemlerde birliğin sağlanması amacıyla düzenlenen Din Öğretimi Hizmetleri Semineri Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda başladı.

 

            Seminerin açılışına; Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman Demirgül, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, Din Öğretimi Hizmetleri görevini yürüten müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.

 

            Seminerin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, yapılan ve yapılacak imam hatip okulları yatırımlarına ilişkin katılımcıları bilgilendirerek,  hâlihazırda 16 imam hatip lisesi ve 20 imam hatip ortaokulunun Mersin’de eğitim öğretim faaliyetine devam ettiğini anlattı.

 

İmam hatiplerde yetişen gençliğin ülkemize büyük değerler kattığını ifade eden Gül, Türkiye sevdalısı bu gençlerin en zor zamanlarda dahi ülkeye zarar verebilecek herhangi bir faaliyet içerisinde yer almayarak toplumsal barışa katkı sağladığını belirtti.

 

Daire Başkanı Osman Demirgül ise son 5 yıl içerisinde gerek Mersin gerekse Türkiye genelinde imam hatip okullarına karşı vatandaşların yoğun ilgisine şahit olduklarını ifade etti.

 

İmam hatip ortaokullarının da açılması ile okul sayısının 5 katına, öğrenci sayısının ise 3 katına çıktığını kaydeden Demirgül, “Bu aynı zamanda bizim sorumluluğumuzu da artırmaktadır. İmam hatip okulları bugün 1000’i aşkın lise, 1600 civarında ortaokulu, 1 milyon civarında öğrencisi ile milletimizden büyük teveccüh görmektedir” dedi.

 

Kaliteye odaklanmak zorunda olduklarına işaret eden Demirgül, sadece bakanlık imkânları ile buna ulaşılamayacağını belirterek, bu noktada bakanlık ve taşra teşkilatı arasında iletişimin daha da güçlendirilmesi ve yeni bir bakış açısı zemini oluşturulmasının önemine vurgu yaptı.

 

 İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün hizmetiçi eğitim etkinlik programı arasında yer alan seminer süresince din eğitiminin dünyadaki uygulamaları, mevzuat, öğrenme süreçleri vb. konularda katılımcıların eğitimden geçirileceği öğrenildi.

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.