MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Düşlerime Dokunma Projesi Çocuk İstismarına Dur Diyecek

Düşlerime Dokunma Projesi Çocuk İstismarına Dur Diyecek

Düşlerime Dokunma Projesi Çocuk İstismarına Dur Diyecek

Düşlerime Dokunma Projesi Tanıtım Toplantısı Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın da aralarında bulunduğu il protokolünde yer alan çok sayıda seçkin isim hazır bulundu.

Çocuk istismarına dur diyebilmeyi amaçlayan Düşlerime Dokunma Projesi Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Barosu ve Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçiriliyor.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, proje ile ülkemizde ve dünyada giderek artan çocuk istismarının önlenmesinin yanında çocuklarımızın bu konuda eğitilmesini ve bilinçlendirilmesinin amaçladığını açıkladı.

            Kocamaz, “Projeye Düşlerime Dokunma adının verilmesi oldukça anlamlıdır. Çünkü çocuklarımızın düşlerinde savaşa,  kötü olana yer yoktur. Onların düşlerinde barışa, huzura, mutluluğa yer vardır. İşte bu yüzden projenin ismi olan Düşlerime Dokunma ile çocuklarımıza önemli bir eğitim verilirken adıyla da topluma güzel bir mesaj verilmektedir” dedi.

Bu ülkeyi en ileriye taşıyacak olanların bugünün çocukları olduğunu kaydeden Kocamaz, “Onlar geleceğini idarecileri, eğitimcileri ve yöneticileri olacaktır. Bu anlamda geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızın psikolojisini anlamak, onları iyi gözlemlemek ve sorunlarına çözüm bulmak zorundayız. Onların uğradıkları en ufak bir hayal kırıklığı geleceğinde büyük izler bırakacaktır”

Mersin Barosu ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile berber ellerine taşın altına koyduklarını bildiren Kocamaz, gittikçe artan çocuk istismarının önüne geçilmesi için bu çalışmayı başlattıklarını anlattı

 Yarınlarımız olan çocuklarımız için projenin yapıldığını ifade eden Antmen de projenin amacının farkındalık yaratmak olduğunu ifade ederek, hedeflerinin 2002 yılından beri devam eden çocuk haklarına ilişkin eğitimlerin daha geniş bir kitleye yayılması olduğunu kaydetti.

            Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ın projeye olan katkısına dikkat çeken Antmen, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de bu noktada büyük destek verdiğini ifade ederek, projenin Türkiye’de emsali olmadığını ve ilk olma özelliği taşıdığını vurguladı.

Projenin tanıtım toplantısında bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Koca ise düş ve çocuk kelimelerinin yüreği ısıtan sevgi sözcüğüyle adeta eş değer olduğuna belirterek, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayata hazırlanması noktasında kurum olarak gayret içerisinde oluklarını söyledi.

            Mersin Barosu tarafından başlatılan Düşlerime Dokunma projesinin Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte paydaşı olmaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Koca, Mersin Barosu ve Mersin Büyükşehir Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Koca, sözlerini şöyle tamamladı: “Projenin bu tarz yeni projeler vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle projenin ilimize ve özellikle ülkemize güzellikler katmasını diliyorum”

Konuşmaların ardından “ Düşlerime Dokunma”  isimli interaktif oyun izleyicilerle buluştu. Sahnelenen eğitici interaktif oyunda Mersin Barosu Başkan Yardımcısı dâhil olmak üzere avukatlar oyuncu olarak rol aldı.  

Temmuz ayına kadar her ay belirlenen günlerde Mersin Büyükşehir Kongre ve Sergi Sarayı’nda sergilenecek oyunla her türlü çocuk istismarına dur diyebilme adına çocukları ve yetişkinlerin eğitilmesi amaçlanıyor.

24-02-2016

24-02-201624-02-2016

24-02-201624-02-2016
24-02-201624-02-2016
24-02-2016
24-02-201624-02-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.