MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e- İçerik Geliştirme Seminerleri Coğrafya Öğretmenleri ile Sürüyor

e- İçerik Geliştirme Seminerleri Coğrafya Öğretmenleri ile Sürüyor

e-İçerik Eğitimleri Mersin’de Tüm Hızıyla Sürüyor!

           E-İçerik Eğitimleri kapsamında bu kez Coğrafya Öğretmenlerine yönelik eğitimler Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda başladı. Eğitimlerin açılışına; YEĞİTEK İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erol Özdemir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevat Çakar, Sebit Genel Müdür Yardımcısı Sadi Türeli katıldı.

Eğitimlerin açılışında konuşan YEĞİTEK İletişim Daire Başkanı Muhammed Sadık Arslan, eğitim teknolojisi alanında birçok değişimin yaşandığını ifade ederek, bu değişimlerin birçoğuna ise bizatihi tanıklık ettiklerini söyledi.

Hedef kitlelerinin öğrenciler olduğunu kaydeden Arslan, hazırlanan eğitim materyallerinin öğrencilerin etkin ve kalıcı öğrenmelerini sağlayacak şekilde üretilmesi gerektiğini belirtti.

Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirebilecekleri eğitim ortamlarının yaratılmasının önemine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erol Özdemir ise “Dolayısıyla klasik yöntemleri kullanmamızın yanında çağın gereklerine uygun yöntemleri de kullanmamız gerekiyor” dedi.

Fatih Projesi kapsamında okullara etkileşimli tahtaların dağıtıldığını ifade eden Özdemir, bu kapsamda dağılan tahtaların içeriklerinin hazırlanmasında hâlihazırda yapılan e-içerik eğitimlerinin taşıdığı değere işaret etti.

Eğitimin sadece öğrencilerin yeteneklerinin geliştirildiği bir süreç olmadığını söyleyen Özdemir, “Eğitim aynı zamanda bir kişilik inşa etme sürecidir. Çocuklarımızın zihinsel kapasitelerini geliştirirken onların kişilik, ahlak yapılarını geliştirecek yapıları da inşa etmemiz gerekiyor”

SEBİT Genel Müdür Yardımcısı Sadi Türeli de  Fatih Projesi kapsamında yıllardır çok yoğun çalışmalar gerçekleştirildiğini belirterek, şimdiye kadar öğretmen eğitimleri, okullara etkileşimli tahtaların kurulması ve internet bağlantılarının sağlanmasının Fatih Projesinde ön plana çıktığını bildirdi.

Türeli, bundan sonra ise teknolojinin eğitimde etkin bir şekilde kullanılması için e-içeriklerin geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşacaklarını kaydetti.

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.