MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

”E-Services Education” Konulu Proje Açılış Toplantısı

”E-Services Education”  Konulu Proje Açılış Toplantısı

”E-Services Education”  Konulu Proje Açılış Toplantısı

”E-Services Education”  konulu projenin açılış toplantısı 7 kişiden oluşan Yunan heyetle birlikte Anamur Öğretmenevinde yapıldı.Toplantıya; Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Aziz Dağıstan, İlçe Kurum Amirleri, Okul Müdürleri ve projede görev alan öğretmenleri katıldı.

           Toplantının açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Koca, hâlihazırda Bozyazı ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, Mersin’in özellikle Avrupa Birliği Projeleri açısından Türkiye çapındaki başarılı konumuna dikkat çekti.

Koca, Türkiye Ulusal Ajansı’nın açıkladığı 2015 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi (Karma), Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi Ana Eylem 2 (KA2) Stratejik Ortaklıklar Projeleri Başvuru Sonuçları arasında Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan “E-Services Education ‘ isimli proje Türkiye de kabul edilen 17 proje arasında en yüksek bütçeye sahip ikinci proje olarak  yer almasının kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Anamur ilçe Milli Eğitim Müdürü M.Aziz Dağıstan ve Arta Orta Öğretim Müdürü Ioannis Georgogiannis’in konuşmaları ile devam etti. Sonrasında proje ve proje ortaklarının tanıtımı yapıldı.

”E-Services Education” Projesi Nedir?

36 ay sürecek projenin yurt dışı ortakları Yunanistan’ın  Arta şehrinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bir Ortaöğretim Kurumu ile Trikala şehrinde bulunan AKETH Eğitim ve Gelişim Merkezidir. Anamur Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Zehra Marulyalı Spor Kulübü ise projenin yerel ortakları olarak yer alıyor.

Anamur İlçe Milli Eğitim koordinatörlüğünde yürütülecek projede farklı eğitim gruplarının erişebileceği, çok amaçlı yenilikçi bir e-öğrenme aracı oluşturmak ve eğitime entegre etmek amacıyla öğretmenler tarafından öğrencilerin seviyelerine uygun olarak elektronik ders içerikleri oluşturulacak ve hazırlanan platform üzerinden servise sunulacak.

Platformda ayrıca Online İngilizce Dil kursu ve ailelere yönelik rehberlik çalışmaları yer alacaktır. Proje kapsamında 3 yıl süresince hem yerelde hem de Yunanistan’da proje yönetim toplantıları, öğretmen eğitimi  ve konferanslar düzenlenerek toplamda 111 hareketlilik gerçekleştirilecektir. Aynı şekilde Anamur’da da Yunanistan’dan gelecek olan eğitim çalışanları ile  proje çalışmaları gerçekleştirilecek.

02-03-201602-03-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.