MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Bilgilendirme Günleri Başladı

EBA Bilgilendirme Günleri Başladı

EBA Bilgilendirme Günleri Başladı

Anamur ve Bozyazı ilçelerinde Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve Mahalle Muhtarlarına yönelik EBA(Eğitim Bilişim Ağı) bilgilendirmeleri Anamur Öğretmenevi Toplantı Salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, EBA’nın Eğitimde Fatih Projesi kapsamında okullarımızda kurulan eğitim teknolojisi araçlarının en etkili şekilde kullanılması ve eğitim öğretim kalıcı öğrenmelerin sağlanması için sınıf seviyesine uygun, güvenilir ve doğru e-içerikler oluşturulan eğitim platformu olduğunu söyledi.

Muhtarlara, Okul Aile Birliği Başkanlarına ve Okul Müdürlerine Fatih Projesinin önemi ve proje içerisinde EBA’nın yeri hakkında bilgi veren Koca, öğretmenlerin yanı sıra velilerinde EBA’yı etkin kullanabilmesinin önemine vurgu yaptı.

EBA içerisinde hizmet vermeye başlayan EBA ders modülü hakkında açıklamalarda bulunan BT İl Koordinatörü Erol Uysal ise EBA ders modülünün öğretmenleri kazanım bazlı e içerik kullanarak ders işleme ödev gönderme sınav yapma ve öğrenci gruplarından oluştuğunu kaydetti.

Katılımcıların soru ve görüşlerini cevaplayan BT İl Koordinatörü Uysal, EBA(Eğitim Bilişim Ağı) ve FATİH Projesinde yaşanan son gelişmeler hakkında sunum üzerinden detaylı bilgilendirmede bulundu.

02-03-201602-03-201602-03-201602-03-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.