MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Bilgilendirme Toplantısı Yenişehir AKM’de Yapıldı

EBA Bilgilendirme Toplantısı Yenişehir AKM’de Yapıldı

EBA Bilgilendirme Toplantısı Yenişehir AKM’de Yapıldı

 Dünyanın en büyük eğitim portalı EBA (Eğitim Bilişim Ağı) bilgilendirme toplantısı Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Şube Müdürleri, Yeğitek EBA Koordinatörü A.Şamil Demircan, Fatih Projesi İl Koordinatörü Erol Uysal, e Bilge Teknoloji A.Ş. CEO´su S.Bilgehan Üstündağ, Microsoft Eğitim Çözümleri Uzmanı Raşit Şar, Microsoft Danışmanı İsmet Benli, Fatih Projesinden sorumlu Müdür Yardımcıları, ve her okuldan üstün başarılı öğrenciler katıldı.

 Milli Eğitim Müdürü Koca yaptığı konuşmada, EBA’nın amacının bilişim kültürünü yaygınlaştırarak eğitimde kullanılmasını sağlamak, bütün öğretmenleri ortak bir paydada buluşturarak eğitime el birliğiyle yön vermelerine ön ayak olmak, bilgiyi öğrenirken aynı zamanda yeniden yapılandırabilmek ve bilgiden bilgi üretmek olduğunu söyledi.

 Koca, kendi öğrencilik yıllarında kara tahta döneminde derslerin yarısının tahtaya formülleri yazmak, kümeleri çizmek gibi ayrıntılarla geçtiğini, coğrafya derslerinde sınıfa haritaların taşındığını anlattı.

 EBA sayesinde artık istenilen doneye sadece bir dokunuşla ulaşıldığını, teknoloji ilerledikçe eğitim alanında gerekli yatırımların yapılarak öğrencilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceklerini vurgulayan Koca, ziyaret ettiği okullarda EBA kullanımının yaygınlaşması adına öğretmenlerle görüşmeler yaptığını belirtti.

 EBA kullanımı konusundaki hassasiyetini vurgulayan Koca,  Mersin’de her okuldan bir okul müdür yardımcısını, bir öğretmeni ve başarılı iki öğrenciyi proje sorumlusu olarak belirlediklerini sözlerine ekledi. 

 YEĞİTEK EBA Koordinatörü Demircan, EBA genel istatistiği hakkında bilgiler verirken, BT İl Koordinatörü Uysal da FATİH Projesi ve EBA bilgilendirme sunumları yaptı.

Programın içerisinde Siber Güvenlik ve yerli anti virüs hakkında detaylı bilgilendirme S. Bilgehan Üstündağ tarafından yapıldı. Ayrıca Microsoft Eğitim Çözümleri hakkında Microsoft danışmanları tarafından bilgiler aktarıldı. 

05-05-2016

06-05-201606-05-2016

 05-05-201605-05-2016
05-05-201605-05-201605-05-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.