MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eneri Çocuk Projesi Kapsamında İlimizde “Enerji Çocuk Naz” Tiyatro Gösterisi Yapıldı

Eneri Çocuk Projesi Kapsamında İlimizde “Enerji Çocuk Naz”  Tiyatro Gösterisi Yapıldı
Eneri Çocuk Projesi Kapsamında İlimizde “Enerji Çocuk Naz”  Tiyatro Gösterisi Yapıldı

Eneri Çocuk Projesi Kapsamında İlimizde “Enerji Çocuk Naz”  Tiyatro Gösterisi Yapıldı

  

            Enerci Verimliliği Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolüyle hayata geçirilen ve ilimizde de uygulanan Enerji Çocuk Projesi kapsamında tiyatro etkinliği yapıldı.

Ülkemizde enerji kullanımı ve tüketimi konusunda çocukların bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla başlatılan ve 21 ilde pilot olarak uygulanan Enerji Çocuk projesi kapsamında ilimiz Mersin’de Enerji Çocuk Tiyatro Gösterisi yapıldı

Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca, Enerji Verimliliği Derneği Genel Sekreteri Yeşim Beyla, Proje Türkiye Sorumlusu İhsan Sabri Öksüz, Proje Mersin Sorumlusu Murat Bağış, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve 350 ortaokul öğrencisi katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Koca: Enerji Çocuk Projesi geleceğimiz adına kutsal bir çalışmadır

Etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca bir konuşma yaparak enerjinin önemine dikkat çekti. 

Öz enerji kaynaklarımızı israf ederek, zayıflattığımız dünyamız için, bu projeyle bir şeyler yapmaya çalışmak hem anlamlı hem de geleceğimiz için kutsal bir değer olacaktır diyen Koca, öğrencilere enerji verimliliği algısının ve bilincinin kazandırılması gelecek adına büyük bir başarı olacaktır dedi.

“Enerji Çocuk projesinin” gelecek adına bugün bir şeyler söylemek isteyenler için bir fırsat olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca, bu projede emeği geçen ve katkıdan bulunan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

Beyla: Çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak istiyoruz

Enerji Verimliliği Derneği Genel sekreteri Yeşim Beyla, konuşmasına Mersin Tarsus’ta öldürülen Özgecan Aslan’ı anarak ve ailesine başsağlığı dileyerek başladı.

Enerji Çocuk projesi ve proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Beyla, Enerji verimliliği çalışmalarına vurgu yaparak, başta evlerde olmak üzere çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin çocuklar tarafından verimli kullanılması amacıyla çocuklarımızın enerji kullanımı ve tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi ve çocukların enerji verimliliği konusunda ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla bu çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Beyla, ülke genelinde on binlerce çocuğa tiyatro, çizgi film, bilgisayar oyunları ve diğer görsel faaliyetlerle ulaşılarak bilinçlendirme çalışmasının yapılmasını ve evlerdeki enerji tüketiminin azaltılmasını hedeflediklerini kaydetti.

 

Projenin Sevimli Kahramanı “Enerji Çocuk Naz” ilgiyle izlendi

Çocukların enerji kullanımı ve tüketimi konusunda bilinçlendirilerek ülke ekonomisine katkıda bulunması maksadıyla il il gezerek çocuklara enerji verimliliğini anlatan “Enerji Çocuk Naz” Mersinli öğrencilere de enerji verimliliğinin önemini görsellerle anlattı.

Evlerimizde uygulamamız gereken ve böylece enerji verimliliğine katkı sağlayacakönemli uyarıların oyunlarla eğlendirici bir şekilde çocuklara anlatıldığıtiyatro gösterisinin kahramanı Enerji Çocuk Naz çocuklar tarafından ilgiyle izlendi.

 

Program sonunda çocuklara sürpriz hediyeler dağıtıldı

 

Program sonunda katılan çocuklara kumanya paketi ve sürpriz hediyeler dağıtıldı. 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.