MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ kapsamında Proje Tanıtım Toplantıları

Erasmus+ kapsamında Proje Tanıtım Toplantıları

Erasmus+ kapsamında Proje Tanıtım Toplantıları

Erasmus+ kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Toroslar Rıfat Argün Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne ait “Otistik Güneş” ve Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Özel Eğitime Gereksinimli Öğrenciler İçin Bir Araya Gelelim” projelerinin tanıtım toplantıları gerçekleştirildi.

 Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Tanıtım Toplantılarına; Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M.Nisa Ünaldı Coral, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Serdar Tanrıverdi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, Özel Eğitim Okullarından yönetici, öğretmen ve veliler katıldı.

Rıfat Argün Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğretmenleri “Otistik Güneş” projesi kapsamında edindikleri deneyimler ve okullarında yaptıkları uygulamalara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Mersin Üniversitesi Özel Eğitim Uzmanı Gülcan Boyraz ise Özel Eğitimin Yereldeki İşleyişi konusunda konferans verdi.

“Otistik Güneş” projesinin Romanya’da bulunan ortak okulunun proje koordinatörü de Özel Eğitimin Avrupa boyutunu ve Romanya Özel Eğitim Sistemini katılımcılara anlattı.

Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Özel Eğitime Gereksinimli Öğrenciler İçin Bir Araya Gelelim” projesinin de tanıtıldığı programda ayrıca, Mersin ili merkez ilçelerindeki “Özel Eğitim Uygulama Merkezleri, özel eğitim sınıflarındaki idareci, öğretmen ve velilerin karşılaştıkları güçlükler, sıkıntılar ve problemlerin açığa vurulması konusunda yapılan araştırmanın sonuçlarına ilişkin bilgi verildi.

14-01-2016

14-01-201614-01-201614-01-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.