MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörleri ve İlgili Temel Eğitim Şube Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörleri ve İlgili Temel Eğitim Şube Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörleri ve İlgili Temel Eğitim Şube Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

İlimizde bulunan Suriyeli öğrencilere yönelik yürütülen eğitim hizmetlerinin görüşülmesi amacıyla toplantı yapıldı.

Toplantıya; İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Akdeniz, Toroslar, Mezitli, Yenişehir ve Erdemli ilçeleri Temel Eğitim Şube Müdürleri ve bu ilçelerde oluşturulmuş olan 15 adet Geçici Eğitim Merkezinin Koordinatörleri katıldı.

Geçmiş Dönemin Değerlendirildiği Toplantıda Önümüzdeki Dönem İçin Planlama Yapıldı

Suphi Öner Öğretmenevi Aydıncık salonunda gerçekleştirilen toplantıda sona eren birinci dönemin değerlendirmesi yapılarak ikinci dönem için planlama yapıldı. 

23 Eylül 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2014/21 Nolu Genelge gereği Mersin ilimizde Yabancılara yönelik eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İl Komisyonu oluşturulduğunu ve çalışmalara başlandığını anlatan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, kendilerine müracaat eden bütün Suriyeli öğrencilerin işlemlerinin yapılarak İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları aracılığıyla ikamet ettikleri adrese uygun olarak kayıtlarının yapıldığını anlattı.

Mersin’de 16 bin 967 Suriyeli Öğrenci Eğitim Görmekte

Bakanlığımıza bağlı resmi okullarda 4 bin 377, Geçici Eğitim Merkezlerinde 12 bin 590 olmak üzere toplam 16 bin 967 Suriyeli öğrenciye eğitim hizmeti verdiklerini belirten Bağış, resmi okullara ve Geçici Eğitim Merkezlerine öğrenci kayıt ve yerleştirme işlemlerinin devam ettiğini söyledi.

20-01-201620-01-201620-01-2016

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.