MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdür Ali Rıza Altunel Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde Seminer Açılışlarına Katıldı

Genel Müdür Ali Rıza Altunel Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde Seminer Açılışlarına Katıldı

Genel Müdür Ali Rıza Altunel Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde Seminer Açılışlarına Katıldı

 

Mersin Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen iki ayrı seminerin açılışı yapıldı.

Açılış törenine Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, İl Milli Eğitim Hayat Boyu Şube Müdürü Murat Bağış, Hizmet içi Eğitim Enstitüsü Müdürü Muharrem Köse, eğitim yöneticileri, eğitim görevlileri ve kursiyer öğretmenler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Müdürü Muharrem Köse, enstitü ve sundukları hizmetlerle ilgili bilgi verdi.

 

Şube Müdürü Bağış Müdürlüğümüz Tarafından Yürütülen Eğitim Hizmetlerini Anlattı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına konuşma yapan Hayat Boyu Şube Müdürü Murat Bağış, örgün eğitim ve yaygın eğitim alanında Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

 Sadece Türk öğrencilerimize eğitim hizmeti vermediklerini ifade eden Bağış, 2011 yılından sonra iç savaş sonrası her biri ayrı bir acıyla ve dramla vatanlarından kopup ilimize gelen 180 bin resmi kayıtlı Suriyeliye ve 30 bine yakın Suriyeli çocuğa da Bakanlığımızın yasal düzenlemelerine uygun olarak örgün ve yaygın alanda eğitim hizmeti vermeye, yeni bir umut yeni bir gelecek olmaya çalıştıklarını anlattı.

 

Genel Müdür Altunel: Her İki Genel Müdürlük De Eğitim Ve Geleceğimiz Adına Önem Taşımakta

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Proje Yönetim Kursuna Hayat Boyuna bağlı kurumlarda görev yapan öğretmenler katıldı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kursuna ise Anadolu İmam Hatip Liselerinde görev yapan Psikolojik Danışma ve Rehberlik öğretmenleri katıldı.

Hem Din Öğretiminin hem de Hayat Boyu öğrenmenin eğitim adına, geleceğimiz adına, gençlerimiz adına önem taşıdığını belirterek sözlerine başlayan Altunel bütün katılımcıları selamlayarak kendilerine teşekkür etti.

 

Altunel: “Her Proje Ve Çalışmanın Okulların Ve Öğrencilerin Gelişimine Katkı Sunacak Somut Sonuçları Olmalı”

Bu kursları daha donanımlı hale gelmek ve Türkiye’nin farlı illerinde görev yaptığımız kurumlara gelişerek gitmek için bir fırsat olarak görmek gerektiğini belirten Altunel, yapılacak her proje ve çalışmanın okulların ve öğrencilerin gelişimine katkı sunacak somut sonuçlarının olması gerektiğinin altını çizdi.

 

Genel Müdürümüz İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

 

Seminer açılışının ardından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel İl Milli Eğitim Müdürlüğüne geçerek İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca’yı ziyaret etti.

15-08-201615-08-201615-08-201615-08-201615-08-201615-08-2016

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.