MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdür Başkanlığındaki Heyet İlimizi Ziyaret Etti

8 – 9 Ekim 2014 tarihlerinde ilimizde yapılan gösterilerde tahrip edilerek zarar verilen okullarımızı yerinde görüp incelemelerde bulunmak üzere Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz Başkanlığında Ankara’dan bir heyet ilimize geldi.
Genel Müdür Başkanlığındaki Heyet İlimizi Ziyaret Etti

 

Genel Müdür Başkanlığındaki Heyet İlimizi Ziyaret Etti

 

8 – 9 Ekim 2014 tarihlerinde ilimizde yapılan gösterilerde tahrip edilerek zarar verilen okullarımızı yerinde görüp incelemelerde bulunmak üzere Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz Başkanlığında Ankara’dan bir heyet ilimize geldi.

Heyet içerisinde Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın yanı sıra Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İbrahim Üzkurt, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Necati Bilgiç yer aldı.

Heyet’in ilimizde yaptığı çalışma ve incelemelere İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül de eşlik etti.

 

Olaylardan Etkilenen İlçe ve Okul Yöneticilerimizle Toplantı Yapıldı

Heyet, öncelikle Kobani gösterileri sırasında göstericiler tarafından zarar verilen okulların yöneticileri ve bu okulların bulunduğu ilçelerimizin yöneticileriyle Suphi Öner Öğretmenevinde bir toplantı yaptı.

Toplantıya Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İbrahim Üzkurt, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Necati Bilgiç,  Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas ve olaylardan okulları etkilenen okul müdürleri katıldı.

 

Genel Müdür Yılmaz: Barış ve Birlikte Yaşama Kültürüyle Yeni Nesiller Yetiştirmeliyiz

Okullara yönelik gerçekleştirilen tahrip edici eylemlerin asla kabul edilemeyeceği gibi bunların son derece yanlış olduğunu anlatan Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, bu okullarda barış ve birlikte yaşama kültürüyle yetiştireceğimiz yeni nesiller sayesinde geleceğimizin daha aydınlık olacağına inandığını ifade etti. 

 

Gül: Olayların Eğitimi Aksatmasına İzin Vermedik

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile Daire Başkanları İbrahim Üzkurt ve Necati Bilgiç’in Mersin’e yapmış oldukları ziyaretten dolayı son derece mutlu olduklarını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, olaylar nedeniyle eğitim öğretimde herhangi bir olumsuzluk yaşanmasına izin vermediklerini ve olaylara zamanında müdahale edip emniyet yetkilileriyle birlikte gerekli önlemleri aldıkların kaydetti. 

Olayların ardından hemen eksikleri giderip okullarda eğitim öğretim faaliyetlerine ara vermeden devam ettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, eğitimin aksamaması için gayret gösteren ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Heyet, Okulları Ziyaret Edip Yönetici, Öğretmen ve Öğrencilerle Görüştü

Toplantının ardından Vali Vekili Ayhan Bayhan’ı makamında ziyaret eden Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül ve beraberlerindeki heyet ziyaretin ardından gösteriler sırasında göstericiler tarafından zarar verilen okulları ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundular.

Okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle görüşen heyet onlarla bir süre sohbet edip geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler Ankara’dan gelen yetkililerin ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını belirterek bu ziyaretlerin kendilerine moral ve güç verdiğini aktardılar.

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.