MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gül, Sene Başı Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantılarına Başkanlık Yaptı!

Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Bilgilendirme Toplantıları İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün başkanlığında gerçekleştirildi. 
Gül, Sene Başı Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantılarına Başkanlık Yaptı!

BASIN BÜLTENİ

 

 

Tarih          : 11/09/2014

Duyuru No  : 2014/….

 

 

           Gül, Sene Başı Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantılarına Başkanlık Yaptı!

 

Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Bilgilendirme Toplantıları İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Hafta boyunca süren toplantılara İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, temel eğitim, mesleki ve teknik eğitim ile ortaöğretime bağlı okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantılarda, okulların Eğitim Öğretime hazırlık durumu, okulun genel temizlik durumu, acil yapılması gereken hazırlıklar, değişen Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı “Okul Öncesi Eğitimde Yönetmelik Uygulaması” emir yazıları, Çocuk Kulüpleri Yönergesi ve Uygulamaları, Bakanlığın okullar arası Öğrenci Nakiller ile ilgili uyarı yazıları, yeni kayıt ve yerleştirme işlemleri, sınıfların planlanması, Kayıtlarda yaşanan sorunlar, okul Öncesi Eğitim ve Temel Eğitimde Okullaşma Oranları, okul öncesi başta olmak üzere her okulun bir önceki yıl okullaşma oranının üzerine çıkmak için çalışmalar yapması konuları görüşüldü.

 

             Nakillerde Velilere Kolaylık Sağlanmalı

 

2014-2015 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olması dileğinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Gül, eğitim öğretime hazır bir şekilde girilmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için okul idarecilerine talimat verdi.

 

Öğrencilerin devam takiplerinin mutlaka yapılması gerektiğini hatırlatan Gül, “Nakillerde velilere kolaylık sağlanması, bilgilendirmelerin tam yapılması ve onlarla sağlıklı bir iletişim kurulmasını istedi.

 

             Bağış Adı Altında Velilerden Herhangi bir Talepte Bulunulmayacak

 

Okulların velilerden bağış adı altında herhangi bir talepte bulunmamaları gerektiğinin altını çizen Gül, eğitimin niteliğinin ve akademik başarının artırılması için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 

Kurum olarak akademik başarının artırılması için Mersin Üniversitesi ile ortak çalışmalar yapacaklarını belirten Gül,  ortaöğretimin zorunlu eğitim kapsamına alınması ile okullaşma oranlarında olumlu bir ivme yakalandığını ifade etti.

 

             Seçmeli Derslerin Seçiminde Yönlendirme Yapılmasın

 

            Gül, seçmeli derslerin seçiminde öğrencilerin ve velilerin isteği doğrultusunda işlem yapılmasının önemli olduğunu özellikle vurgulayarak, “Öğrenciler özgür tercihleri ile ders seçimlerini yapacak. Herhangi bir yönlendirme yapılmayacak” diye konuştu.

 

            Okul Müdürlerinin söz alarak görüş, sorun ve önerilerini dile getirdikleri toplantıda ayrıca AB ve TÜBİTAK, Bu Benim Eserim, Enerji Çocuk Projeleri ve TKY çalışmaları da gündeme geldi.


toplantıtoplantıtoplantıtoplantıtoplantıtoplantıtoplantı

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.