MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜL, YAZARLIK YOLUNDA PROJESİNİN SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Mersin Okuyor” Projesi kapsamında yürütülen Yazarlık Yolunda Projesinin Sertifika Dağıtım Töreni Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.
GÜL, YAZARLIK YOLUNDA PROJESİNİN SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

 

GÜL, YAZARLIK YOLUNDA PROJESİNİN SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

 

            Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Mersin Okuyor” Projesi kapsamında yürütülen Yazarlık Yolunda Projesinin Sertifika Dağıtım Töreni Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

 

            Törene: İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Özdemir, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Bağış, Mehmet Akyol, Behzat Eğilmez ve Mersin Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Serdarhan Musa Taşkaya katıldı.

 

           

Gül, “Kitap okumak bir boş zaman aktivitesi değildir”

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül yaptığı konuşmada proje çalışmaları kapsamında değişik tarihlerde Avrupa ülkelerine gittiğini ifade ederek, bu ülkelerde insanların neredeyse her fırsatı değerlendirerek kitap okuduklarını kaydetti.

 

Gül, “Okuma alışkanlığı bu ülkelerde neredeyse bir hayat tarzı haline gelmiş. Metroda kitap okuyor. Tatile gidiyor yine okuyor. Bir boş zaman aktivitesi olarak değil hayat tarzı olarak okuma alışkanlığını benimsemişler. Ülkemizde ise maalesef kitap okumak bir boş zaman aktivitesi olarak algılanıyor. Bu düşünce yapısını değiştirmemiz gerekiyor.”

 

Gül, “Okuma alışkanlığının kazandırılması için projeler yürütüyoruz”

 

Kitap okumanın boş zaman aktivitesi değil hayat tarzı seçimi olduğunu belirten Gül, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılması adına birçok proje yürüttüklerini ifade etti. Gül, bu projelerden biri olan Yazarlık Yolunda Projesi ile öğrencilerin okuma alışkanlıklarının geliştirilerek, etkin okuma yöntem ve tekniklerinin öğretilmesinin amaçlandığını söyledi.

 

M.Adnan Özçelik Anadolu Lisesi Öğrencisi Nihan Yanpar ise projeye öğretmeninin teşviki ve rehberliği ile dâhil olduğunu ifade ederek, proje kapsamında yaptıkları çalışmalar ve projenin kendisine neler kazandırdığına ilişkin duygularını salonda bulunanlarla paylaştı.

 

Programın sonunda projede yer alan M. Adnan Özçelik Anadolu Lisesi ve Çamlıbel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan katılımcılara sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül ile Akdeniz ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından verildi.


 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.