MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hedef Dilde Arapça Eğitimi Toplantısı

Hedef Dilde Arapça Eğitimi Toplantısı

Hedef Dilde Arapça Eğitimi Toplantısı

           “Hedef Dilde Arapça Eğitimi” Konulu Toplantı Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Çiftçi, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan Meslek Dersi Öğretmenleri ile Arapça Öğretmenleri katıldı.

        Toplantının açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Koca, yabancı dil eğitiminde yaşanan problemlere değinerek, problemlerin aşılması ve dil öğrenimi noktasında yapılması gerekenlerin toplantıda görüşüleceğini söyledi.

Arapçanın ne kadar zengin bir dil olduğundan, kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim dilinin öneminden bahseden Koca, yabancı dil öğrenimin bazı zorluklarının olduğunu ancak bunların aşılamayacak büyüklükte sorunlar olmadığını kaydetti.

Konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Çiftçi tarafından Hedef Dilde Arapça Eğitimi” konulu sunum yapıldı.

31-12-201531-12-201531-12-2015
31-12-2015
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.