MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüzün İlköğretim Haftası Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüzün  İlköğretim Haftası Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca´nın İlköğretim Haftası Mesajı

Saygıdeğer veliler, en değerli varlıklarınızı emanet ettiğiniz bu okullar sizin de desteğinizle daha da güçlenecektir. Bu nedenle sık sık öğretmenlerinizi ve okulunuzu ziyaret ediniz. Çocuklarınızın iyi insan olarak yetişmeleri sizlere bağlıdır. Siz onlar için birer modelsiniz. Hayatın her alanında sizi ve ülkemizi temsil edecek çocuklarınıza iyi örnek olunuz, onlardan ilginizi ve desteğinizi eksik etmeyiniz.

Fedakar Öğretmenlerimiz, size emanet edilen bu değerlerin sizden neler beklediğini en iyi siz biliyorsunuz. En güzelini yapacağınıza eminim. Çocuklarımızın yaratıcılığının değerlendirilmesi ve geliştirilmesi de sizlerin görevidir.

Sevgili çocuklar; evinizden sonra değerli vakitlerinizi ayıracağınız ikinci yuvanız- okullarımız- açıldı. Okulunuza dört elle sarılınız, onun sizlere sunduğu bütün İmkanları en iyi şekilde kullanmaya çalışınız. Öğretmenlerinizden, en iyi biçimde yaralanınız. Yüce Allah’ın “Oku.” emrinin uygulayıcısıdır öğretmen. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyen bir halifenin öğrenme aşkına ışık tutandır. İlimin ilim bilmek olduğu kadar kendini bilmek olduğunu öğretecektir sizlere. Hayattaki en hakiki mürşidin ilim olduğunu öğretecektir. Bu güzelliklerle donanan o minik yürekleriniz kocaman gönüllere dönüşecektir; o pırıl pırıl beyinleriniz aydınlanarak yarınları hazırlayacaktır.

Sizden ödünç aldığımız bu dünyayı daha yaşanır kılacaksınız. Size emanet edilen bu vatanı daha da güçlü hale getireceksiniz. Bayrakların en güzeli al bayrağımızı hep yükseklerde dalgalandıracaksınız.

Bu bahçelerde koşup oynarken yalnızca büyümeyeceksiniz; aynı zamanda hem kendi hem de bizim yarınlarımızı hazırlayacaksınız. Size sevgimiz sonsuz, güvenimiz tamdır.

Geçmişini çok iyi bilen, bu gününe çok iyi vakıf, geleceği için çok büyük hayalleri olan nesiller 2053 ve 2071 vizyonlarımızın da temennisi olacaktır

Hepinizin başarısı daim olsun; yüzünüz gülsün, kahkahalarınız koridorları çınlatsın, neşeniz sınıflardan hayata taşsın. Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun.


Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.