MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA´nın 2015 YGS İle İlgili Mesajı

...
İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA´nın 2015 YGS İle İlgili Mesajı

 


Sevgili Gençler,  

Başarı bir yolculuktur.  Hayallerinizin neresinde olursanız olun, vardığınız nokta bir son değil; yeni denemeler ve daha büyük hayaller için yeni bir başlangıçtır. Nerede olduğumuzdan daha çok, oradan, nereye gittiğimizin önem kazandığı bu süreç; gelecekteki sosyal statünüzü, makamınızı ve bütün yaşamınızı etkileyecektir.

Büyük düşler, kimi zaman büyük yenilgilerin sonunda kurulur. Aşılmaz denilen dağlar aşılır, geçilmez denilen denizler geçilir. İnsan, hayalleri kadar büyür ve başarı, hayal ettiğin kadar yaşar.

Bana göre en büyük başarı mutluluktur. Mutlu olabileceğimiz işler için hayal kurarsak, elde ettiğimiz sonucun neticesi ne olursa olsun başarılı olmuşuzdur.

 Sahip olduğumuz yetenekleri, mevcut bilgi birikimimizle birleştirdiğimizde; başarı, hayatın bir sürprizi olmaktan çıkar.

Çünkü en uzun yollar bile adım adım aşılır; Bütün harfler öğrenildiğinde bağımsız cümleler kurabiliriz. Bulabilmek için, ne aradığımızı ve ne istediğimizi çok iyi bilmeliyiz.

Dünyayı yöneten liderler, zor anlarda, kahramanlık öykülerini yazdırabilen insanlardan çıkmıştır. Bu anlamda, Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sizi, geleceğimizin kahramanı yapmıştır.

Önemli olan başlangıçtır. Bir işe koyulduktan sonra varacağınız yer; gelecekteki makamınız ve statünüz olacaktır.

Bazen en sıradan iş diyebileceğimiz bir konum, bizi çok büyük başarılarla tanıştırabilir. Yaptığımız işin ne olduğu değil, işimizi nasıl yaptığımız önemlidir.

Çalışmak, hayatın bize sunduğu mutluluk formülüdür. Bilginin köleleri ve bilginin efendileri vardır. Tembellik, zamanı boş geçirmek, bir hedefe sabitlenmemek bilginin köleliğidir. Çalışkanlık ise, aksine, bilginin efendisidir. Öğrendiği hiçbir şeyi sırtında taşımaz, öğrendiklerini gelecekte var olmak için kullanır.

Sevgili Gençler,

Gelecekte var olmamız için milli ve evrensel değerlerimizi sizler yücelteceksiniz. Hayatı, başarıya ve mutluluğa dönüştürmeniz için, her an yanınızdayız. Sınavınızda başarılar, hayatınızda mutluluklar dilerim. Yetişmenizde emeği geçen anne-babalarınız, öğretmenleriniz ve bütün milletimizin emeğine sağlık!

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                                                

     

Adem KOCA

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

 

    

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.