MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Koca, Mersin Tanıtım Günleri Fuarı’nın açılış programına katıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Koca, Mersin Tanıtım Günleri Fuarı’nın açılış programına katıldı

                           İl Milli Eğitim Müdürü Koca, Mersin Tanıtım Günleri Fuarı’nın açılış programına katıldı


Mersin Valiliği himayesinde Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla organize edilen Mersin Tanıtım Günleri Fuarı başladı.

Ankara Atatürk Kültür Merkezinde kapılarını ziyaretçilere açan fuarın açılış töreninde; Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın da aralarında bulunduğu bir çok seçkin isim hazır bulundu.

Vali Çakacak, açılışta yaptığı konuşmada “Mersin geçmişten bugüne inanç yapısı, etnik yapısı, kültürüyle, deniziyle, sanayisiyle, ticaret ve yaylarıyla küçük bir Türkiye. Ülkemizin adeta küçük bir maketi olan Mersin, farklı zenginlik olarak gördüğümüz bir kent. Mersin halkı yıllardır birlik, beraberlik, barış içinde yaşıyorsa ülkemizde böyle yaşıyor ve bu böyle devam edecektir. Bu birlik ve beraberlik görüntüsünü sürekli sergilemek zorundayız. Bugün burada tüm Mersin var” dedi.

 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise Mersin´in ilk defa Ankara’da tanıtıldığına dikkat çekerek, " Mersin insanların ilgi odağı, önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış ülkemizin çok önemli bir merkezidir. Bu kadar derin bir geçmişe ve özellikle turizmde çok fazla çeşitliliğe sahip olmasına rağmen ilimiz hak ettiğini bulamamıştır. Bugüne kadar tanıtım yönünden eksik kalmışız. Biz Mersinliler olarak ortak paydada birleştiğimiz zaman Mersin’in hak ettiği değere kavuşacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ve tanıtım günlerine destek veren isimlere plaket verilmesinin ardından açılış kurdelesi kesildi. Mersin Tanıtım Günleri Fuarının ilk gün programında yer alan Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Yöresel Kıyafetler Defilesi büyük beğeni çekti. Büyük bir coşku ile başlayan fuarı gezen İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca stantları inceleyerek bu organizasyonun yapılmasında tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.