MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Suriyeli Çocukların da Karne Sevinçlerine Ortak Oldu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Suriyeli Çocukların da Karne Sevinçlerine Ortak Oldu

Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Suriyeli Çocuklarında Karne Sevinçlerine Ortak Oldu

Eğitim Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bütün okullarımızda olduğu gibi Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezlerinde de karne coşkusu yaşandı. Suriyeli öğrencilerin bu coşkusuna ortak olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Akdeniz 1 Nolu Geçici Eğitim Merkezinde düzenlenen karne dağıtım programına katıldı.

1960 öğrencinin eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezinde düzenlenen karne programına; İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cafer Karabulut, Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü, Suriyeli öğretmenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

Müdürümüz, Suriyeli minik öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca girişte Suriyeli öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. İl Milli Eğitim Müdürümüz öncelikle gönüllü olarak görev yapan Suriyeli öğretmenlerle bir araya gelerek kendileriyle sohbet etti.

Her bir Suriyeli çocuğu kıyıya vuran deniz yıldızları misali yeniden hayatla buluşturma arzusuyla çalışmalara başladıklarını söyleyen Koca, her biri ayrı bir acı ve dramla vatanlarından kopup ülkemize sığınan bu çocuklara yeniden umut ve ışık olmak kaygısıyla çalıştıklarını ifade edip Suriyeli öğretmenlerin de gönüllü olarak bu çalışmalara destek olduğunun altını çizdi.

Koca, “Vatanlarından kopan on binlerce Suriyeli çocuğu yeniden hayatla buluşturma kaygısıyla çalışıyoruz”

Bugün itibariyle 7 ilçemizde oluşturmuş olduğumuz 19 Geçici Eğitim Merkezimizde 69 Türkçe öğretmenimiz, 850 Suriyeli öğretmenimiz ve toplam 13 bin 500 Suriyeli öğrenci olduğunu anlatan Koca, resmi okullara kayıt etmiş oldukları 4 bin 500 öğrenciyle birlikte toplam 18 bin Suriyeli öğrenciye eğitim hizmeti verdiklerini sözlerine ekledi.

Artık Geçici Eğitim Merkezi açılmayacağını sözlerine ekleyen Koca, verilen geçici eğitimi kalıcı ve kaliteli hale getireceklerini ve her türden resmi okullarında Suriyeli öğrencilere eğitim vermeyi istediklerini söyledi. Her Suriyeliye Ensar-Muhacir anlayışıyla baktıklarını ve bütün çocukları kendi öz çocukları gibi gördüklerini söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Suriyeli minik öğrencilerin karne sevinci görülmeye değerdi

Suriyeli öğretmenle yapılan sohbetin ardından Geçici Eğitim Merkezinde öğrenimlerine devam eden Suriyeli öğrencilerin hazırladığı müzik etkinliği sunuldu.

Program, sınıflarda karne dağıtımıyla devam etti. Suriyeli öğrenciler karnelerini oyuncak hediyeleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek ve diğer misafirlerin elinden aldılar. Karne dağıtımı esnasında sınıflarda renkli görüntüler yaşandı.

17-06-2016

17-06-2016

 17-06-201617-06-201617-06-201617-06-2016

17-06-2016

17-06-2016

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.