MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mezitli Kuyuluk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde Düzenlenen Engelliler Günü Etkinliğine Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül Dünya Engelliler Günü kapsamında Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mezitli Kuyuluk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenen Engelliler Günü etkinliğine katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mezitli Kuyuluk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde Düzenlenen Engelliler Günü Etkinliğine Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mezitli Kuyuluk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde Düzenlenen Engelliler Günü Etkinliğine Katıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül Dünya Engelliler Günü kapsamında Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mezitli Kuyuluk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenenEngelliler Günü etkinliğine katıldı.

Etkinlik kapsamında engelli öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu, açılışlar yapıldı, resim sergisi gezildi ve okul bünyesindeki engelli serasında incelemeler yapıldı.

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç, Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, engelli öğrenciler ve aileler katıldı.

 

Etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül bir konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Gül: Toplumun Bütün Bireyleri Engelli Adayıdır

Anlamlı bir günde engelli öğrencilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, toplumun bütün bireylerinin engelli adayı olduğunu ve bu bilinçle davranılması gerektiğini anlattı.

Görev süresi boyunca engellileri her zaman önemsediğini ve onlara yönelik çalışmalar yaptığını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül nitelikli ve rahat bir eğitim alabilmeleri için özel eğitim okulları yaptıklarını kaydederek mevcut 30 okulun yanı sıra 5 okulun da yapımının devam ettiğini anlattı.

 

 Engellilerin Her Yere Engelsiz Erişimini Sağlamak İçin Projeler Yapıyoruz

 “Engelsiz Okul, Engelsiz Yaşam” projesiyle eğitim kurumlarını engelleri kaldıracak şekilde düzenlediklerinin altını çizen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, engellilerin her yere engelsiz erişimini sağlamak istediklerini belirtti.

Mezitli Kuyuluk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinin etkinlik ve başarılarla adını duyurduğunu ifade eden “engelliler için ne yapsak azdır diyerek etkinlikte emeği geçen yönetici, öğretmen ve velilere teşekkür etti.

 

Kılıç: Engellilerle Bir Hayatı Paylaşan Anne Babaları da Unutmamak Lazım

Dünya nüfusunun önemli bir oranının engelli bireylerden oluştuğunu söyleyen Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç bütün engellerin beraber aşılacağını kaydetti. Engelli bireyler kadar anne babaların da unutulmaması gerektiğini söyleyen Kılıç engellilerle bir hayatı paylaştıkları için bütün anne babalara şükran duyguları sunmak gerektiğini ifade etti.

Düzenledikleri bu anlamlı etkinliğe katılarak hem kendilerini hem de bu önemli günde öğrencilerini yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’e de bütün engelli öğrencileri ve aileleri adına teşekkür etti.

Okul Müdürü Musa Mutlu da okulun çalışmaları ilgili bilgiler verdi

 

Engelli Öğrencilerin Gösterileri ayakta alkışlandı

Konuşmaların ardından engelliler hazırladıkları gösterileri sergileyip kendi seslerinden öykü ve şiir dinletilerini izleyenlere sundular. Engelli öğrenciler tarafından hazırlanan semazen gösterisi büyük beğeni alarak ayakta alkışlandı.

Salon programının ardından engelli öğrencilerin kullanımı için yapılan bilişim sınıfı ile yiyecek ve içecek atölyesinin açılışı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, Açılış kurdelelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç ve engelli öğrencilerle birlikte kesti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, yeni bilgisayarlarını kullanan engelli öğrencilerle bir süre sohbet etti.

 

Görme Engelli Öğrenci Kendi Yaptığı Tabloyu Gül’e Hediye Etti

Resim sergisini ve sera çalışmasını gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül’e görme engelli öğrenci kendi yaptığı tabloyu hediye etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektikten sonra okuldan ayrıldı.

 


 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.