MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Geçici Eğitim Merkezlerinde Gönüllü Olarak Görev Yapan Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Eğitim Kursu Düzenleniyor

İlimizde Geçici Eğitim Merkezlerinde Gönüllü Olarak Görev Yapan Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Eğitim Kursu Düzenleniyor

İlimizde Geçici Eğitim Merkezlerinde Gönüllü Olarak Görev Yapan Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Eğitim Kursu Düzenleniyor

 

Mersin ilimizde yedi farklı ilçede açılmış olan geçici eğitim merkezlerinde gönüllü olarak görev yapan ve yapabilecek olan Suriyeli öğretmenlere yönelik planlanan eğitim kursu başladı.

Kursa 825 aktif olarak gönüllü görev yapan ve 218 görev yapabilir durumda olan Suriyeli öğretmen katılıyor.

 

Eğitim Kursları 6 Farklı İlçede Yapılacak

Kurs aynı anda 6 farklı ilçede yapılan açılış programlarıyla başladı. İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz ve Acil Durum ve Göç Eğitimi İl Koordinatörü Murat Bağış, Toroslar ilçesinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen açılış programına katıldı.

Buradaki açılışa İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz ve Acil Durum ve Göç Eğitimi İl Koordinatörü Murat Bağış, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Kazancı, Toroslarda açılmış olan Geçici Eğitim Merkezinin Koordinatörleri Onur Türkyılmaz ve Emre Bukan, formatör öğretmenler ile 120 kursiyer gönüllü Suriyeli öğretmen katıldı.

 

Bağış: Suriyeli Öğretmenlerin Pedagojik Ve Mesleki Yeterliliklerini Yükseltmeyi Amaçlıyoruz

Milli Eğitim Bakanlığınca programlanan Eğitim kurslarıyla Suriyeli öğretmenleri hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda geliştirmenin hedeflendiğini söyleyen Bağış, yürütülen eğitim öğretim hizmetlerinin kalitesini arttırmak, öğretmenlerin pedagojik ve mesleki yeterliliklerini yükseltmek amacında olduklarını ifade etti.

Açılışta Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürü İbrahim Kazancı da okulla ilgili bilgi vererek okullarının Suriyeli öğrencilere açık olduğunu söyledi ve öğretmenlerden hem kendi okullarına hem de bütün resmi okullarımıza öğrencileri yönlendirmelerini istedi.

 

            Eğitimin Sonunda Suriyeli Gönüllü Öğretmenlere Sınav Düzenlenecek

Kurs 2 hafta süreyle devam edecek. Kursun sonunda kursiyerlerin başarısını değerlendirmek amacıyla 100 sorudan oluşan ve eğitim kursunda işlenen tüm konuları kapsayan dört seçenekli çoktan seçmeli test sınavı yapılacak. Sınavda 100 üzerinden 45 puan alanlar başarılı sayılacaklar.

 

Başarılı olan Suriyeli gönüllü öğretmenlere eğitim sonunda Kurs Sertifikası verilecek.

31-08-201631-08-201631-08-201631-08-201631-08-201631-08-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.