MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

İmam Hatip Okulları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

İmam Hatip Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

İmam Hatip Liseleri Bilgilendirme Toplantısı Suphi Öner Öğretmenevi Silifke Salonunda düzenlendi. Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Behzat Egilmez ve imam hatip liseleri idarecileri katıldı.

İmam Hatip Liselerinin eğitim sistemimizdeki önemini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Koca,  imam hatip okullarından yetişen neslin bir misyon nesli olduğunu kaydederek, bu neslin ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında oynayacağı role dikkat çekti.

Şube Müdürü Egilmez ise 90’lı yıllarda altın dönemini yaşayan imam hatip okullarının o yıllardaki ruhunu tekrar yakalaması için bu gayeye kendini adamış idarecilere ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Konuşmaların ardından TEOG sınavı sonuçları, kayıtlarının artırılmasına yönelik yapılacak çalışmalar, devam eden inşaat ve onarımlar ile akademik başarının artırılmasına yönelik alınması gereken tedbirler toplantıda görüşüldü. 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.