MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi Kapsamında Kermes Düzenlendi

“İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi Kapsamında Kermes Düzenlendi

“İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi Kapsamında Kermes Düzenlendi

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) işbirliğinde yürütülen “İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Mersin Toroslar ilçesi Üstay Ortaokulunda kermes düzenlendi.

 

Kermese yoğun ilgi gösterildi

 

Okul bahçesinde açılan kermes, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje İl Koordinatörü Murat Bağış, Mersin İHH Başkanı Mesut Kayacı, Memur Sen İl Başkanı Abdullah Çelik, Okul Yöneticileri, öğretmenler, öğrenci aileleri ve mahalle sakinleri tarafından ziyaret edildi. 

 

Düzenlenen kermeste öğrenciler, öğretmenler, okul yöneticileri ve öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler misafirlere sunuldu.

 

Kermes kapsamında ayrıca İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Mersin şubesi tarafından bir stant açılarak çalışmalarla ilgili ziyaretçilere bilgi verildi.

 

Okullarda akademik çalışmaların yanında sosyal, kültürel etkinliklere ve değerler eğitimine de önem verilmesi gerektiğini ifade eden Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, okullarımızda uygulanan iyilikte yarışan sınıflar her sınıfın bir yetim kardeşi var projesinin de birçok güzel değerin öğrenciye verilmesini sağladığını sözlerine ekledi.

 

Amaç öğrencilerin yardımsever, bilinçli ve duyarlı olmasını sağlamak

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) arasında yapılan protokol kapsamında Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Temel Eğitim Birimi koordinesinde sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde “İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesini uygulamaya başladıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü ve Proje İl Koordinatörü Murat Bağış, amaçlarının öğrencilerin yardımsever, bilinçli ve duyarlı olmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

 

Okulca  Etiyopya´dan bir yetim kardeşlerinin olduğunu belirten Toroslar Üstay Ortaokulu Müdürü Fatma Gök, düzenledikleri kermes sonucunda elde edilen gelirle Filistin´den ikinci bir yetim kardeşlerinin olduğunu söyledi. Kermesin öğrenciler arasında paylaşmayı ve yardımlaşmayı yaygınlaştıracağını kaydeden Gök, başta öğretmenleri olmak üzere emeği geçen öğrenci ve velilere teşekkür etti. 

 

Öğrenciler bir yetim kardeşleri daha olacak olmasının heyecanını yaşadılar

 

Kermes bir gün süreyle devam eden kermeste gönüllü olarak görev alan öğrenciler ise bu kermes sonucunda bir yetimin ailesiyle birlikte bir yıl boyunca bütün ihtiyaçlarının giderileceği için çok mutlu olduklarını anlattılar.  

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.