MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kardeş Okul Heyetine Silifke’de FATİH Projesi Tanıtıldı

Kardeş Okul Heyetine Silifke’de FATİH Projesi Tanıtıldı

Kardeş Okul Heyetine Silifke’de FATİH Projesi Tanıtıldı   

İncelemelerde bulunmak üzere Silifke Atatürk Ortaokulu’nda bulunan kardeş okul Willy Brant Gesamtschule’nin Okul Müdürü İlka Detampel ve Baş Müdür Yardımcısı Dirk Rentmeister’den oluşan heyeti Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ziyaret etti.

Kardeş okul heyetine Milli Eğitim Müdürümüzün de bulunduğu bir ortamda Türkiye’nin eğitim alanındaki en önemli dönüşüm projelerinden biri olan FATİH Projesi tanıtıldı.

Projenin Koordinatörü Erol Uysal’ın anlatımıyla FATİH Projesini dinleme imkânı bulan yabancı heyette yer alan eğitimciler projenin getireceği kazanımların boyutuna dikkat çekti.

Projeyi etkili ve dikkat çekici bulan eğitimciler Türkiye’nin eğitim alanında yaptığı projelerin birçok ülke için örnek teşkil ettiğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Koca’da projenin Mersin’de başarılı bir şekilde uygulandığını belirterek, Mersin’in ülke genelinde örnek uygulamalar yaptığını söyledi.

Tanıtımdan sonra kardeş okul Willy Brant Gesamtschule’nin okul tanıtımını içeren sunumu ve Silifke Atatürk Ortaokulu’nun yapmış olduğu program ile devam etti.

Programın sonunda Milli Eğitim Müdürümüzün teşrifleri ile kokteyle geçildi. Kokteylde kardeş okul projesinin ileri safhalara taşınması konusunda görüş birliğine varıldı.

            Milli Eğitim Müdürümüz her iki okula da kardeşlik anısına yaptırılan plaketleri takdim etti.

 

31-10-201631-10-201631-10-201631-10-201631-10-201631-10-2016

 


 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.