MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ADEM KOCA’NIN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ADEM KOCA’NIN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI  
MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ADEM KOCA’NIN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

MERSİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ADEM KOCA’NIN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

 

            Bu güne kadar eğitim kademelerinin her biriminde görev almış bir eğitimci olarak, 16.02.2015 tarihinde Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlamış bulunmaktayım.

            Doğu Akdeniz sahilinde bulunan, sıcak insanların yaşadığı, aynı zamanda benim de doğup büyüdüğüm önemli bir liman kenti bu şehrimizde görev yapacak olmanın büyük heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayım. Ülkemizin her köşesi bizim için bir görev alanıdır. Ancak, Mersin gibi büyük bir öneme sahip olan bu şehirde böyle bir görevde bulunmak ve bu sorumluluğu üstlenmek, eğitimci olarak çok büyük bir onurdur.

            Eğitimin ana unsuru insandır. Eğitim denilince, insana yatırım akla gelir. Bunun için de eğitim-öğretim faaliyetleri ileriye yönelik olarak, planlı çalışmayı ve fedakârlık yapmayı gerektirir. Bir Çin atasözü: “Bir gün sonrasını düşünüyorsan balık tut, bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insanları eğit” demiş.  Bizimde en temel görevimiz gençlerimizi eğitmek, onları en iyi şekilde yetiştirmek ve hayata hazırlamaktır. Bu görevimizi yerine getirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.

            Bu çalışmalarımızı, hep birlikte ilimizde görev yapan fedakâr eğitim çalışanlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kişiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve değerli velilerimizle sevgi, saygı, hoşgörü ve işbirliği içerisinde omuz omuza çalışarak yapacağız.

            İlimizin yüklendiği vizyon ve misyona lâyık olabilmek, eğitimde hedeflediğimiz amaçlara ulaşabilmek için bütün mesai arkadaşlarımla azim ve gayretle çalışacağımızı, sizlerin de bu çalışmalarımızda bizlere destek olacağınıza inancım sonsuzdur. Mersin ilimizde bugüne kadar eğitim alanında hizmetleri olan ve bu camianın içinde görev alan tüm kişi ve kurumlara şükranlarımı sunuyorum.

            Bu duygu ve düşüncelerle başta öğretmenlerimiz olmak üzere, tüm eğitim yöneticileri ve personelimizi, kamu kurum ve kuruluşlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, basın mensuplarımızı, değerli velilerimizi ve kıymetli öğrencilerimizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

            Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

 

                                                                           Adem KOCA

                                                                     İl Mili Eğitim Müdürü

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.