MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Öğretmen Akademisi Faaliyetlerine Başladı

Mersin Öğretmen Akademisi Faaliyetlerine Başladı

Mersin Öğretmen Akademisi Faaliyetlerine Başladı

          Öğretmenlerin Mesleki Gelişim Çalışmaları dönemlerinde, mesleki açıdan gelişimlerine destek olmak amacıyla, Mersin Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılandırılan Mersin Öğretmen Akademisi, 5 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantı sonrasında faaliyetlerine başladı.

           Müdürlüğümüzce, Mesleki Gelişim Çalışmaları dönemlerinde, ilimizde görev yapan eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin, çağın eğitim gereksinimlerine uygun eğitim anlayışına yönelik konularda fikir alışverişinde bulunmak, eğitime yönelik güncel ulusal ve uluslararası gelişmeleri izlemek ve değerlendirmek amacıyla Mersin Öğretmen Akademisi yapılanması oluşturulmuştur. Mersin Öğretmen Akademisi, eğitimin niteliğini geliştirmek, eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, derslerin işlenişinde uygulanan yöntem ve teknikler, kullanılan öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmalarını sağlamak, eğitim öğretimde karşılaşılan sorunları tespit etmek ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek, eğitim-öğretim uygulamalarındaki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları geliştirmek, öğretmenlerin işbirliği halinde derslerin öğretimi ile ilgili yeni öğretim materyalleri hazırlamalarına, geliştirmelerine destek olmak ve bu kapsamda EBA’ya materyal göndermede farkındalık oluşturmaya yönelik faaliyetler gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaçlar doğrultusunda yola çıkan Mersin Öğretmen Akademisi Mersin Üniversitesi ve Toros Üniversitesinden 12 akademisyenin, Müdürlüğümüze bağlı kurumlarda görev yapan, belirli alanlarda kendini geliştirmiş 74 öğretmenimizin desteğiyle 54 farklı oturumda etkinlikler planlamıştır. 7 Eylül 2017 tarihinde başlayan etkinlikler atölye çalışmaları/seminerler/çalıştaylar şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Mersin Öğretmen Akdemisi faaliyetleri katılımcılardan, eğtimenlerden ve okullardan alınacak geri bildirimler doğrultusunda, sonraki mesleki gelişim çalışmalarında devam edecektir. Eylül 2017 dönemi faaliyetleri ise 15 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecektir.

 

09-09-201709-09-2017

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.