MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Tanıtım Etkinliği Düzenlendi

Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Tanıtım Etkinliği Düzenlendi

 

 

Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Tanıtım Etkinliği Düzenlendi

Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Tanıtım Etkinliği kapsamında yöresel kıyafetler defilesi yapıldı. Enstitünün Tanıtım Etkinliğine; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Sabri Özbey, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Türkkan,Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü AdemŞimşek ve davetliler katıldı.

Mersin Olgunlaşma Enstitüsü’nün 2010-2011 Eğitim Öğretim yılından bu yana, faaliyetlerini yürüttüğünü ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek, enstitünün geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması içinyaptığı çalışmalardan övgüyle söz etti.

 

            Mersin’i katıldığı her etkinlikte en iyi şekilde temsil eden Mersin Olgunlaşma Enstitüsünün kısa zamanda büyük başarılara ulaşmış olduğuna dikkat çeken Şimşek, son olarak enstitünün Ankara’da bu yıl ilki gerçekleşen “Mersin Tanıtım Günlerine”el sanatları standıve yöresel kıyafetlerden oluşan bir defile ile katılmış olduğunu belirtti.

 

Enstitünün; geleneksel el sanatları, giyim üretim teknolojisi, sanayi nakışları ve cam füzyon bölümlerinin bulunduğunu belirten Enstitü Müdürü Şükriye İnan ise yetiştirdikleri öğrencilerin iş hayatında kendilerine güvenen, konularında başarılı elemanlar olmaları için gayret sarf ettiklerini söyledi.

 

            Konuşmaların ardından etkinlik sinevizyon gösterisi eşliğinde Osmanlı, İğne oyası, Narenciye ve Yörük temalı kıyafetlerden oluşan defile ile devam etti.  Enstitünün her biri alanında uzman olan öğretmen kadrosu tarafından tasarlanan kıyafetler davetlilerin büyük beğenisini kazandı.

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.