MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Projesi Ödül Töreni

Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Projesi Ödül Töreni

 

Soli-Pompeiopolis’te gerçekleşen son etap yarışmasının ardından Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi projesinde dereceye giren öğrencilere  ödülleri verildi.

 Vali Yardımcısı Veysel Özgür, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, TRT Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi’nin de aralarında bulunduğu  birçok isim törende hazır bulundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya törende yaptığı konuşmada  birçok kültürel varlığı barındıran Mersin’in köklü bir geçmişe sahip birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir konumda olduğunu belirterek, “Ancak bu kültürel varlıkları çocuklarımıza yeterince öğretemiyoruz. Bu gerçekten yola çıkarak geliştirilen proje ile oryantiring sporu aracılığı ile Mersin’de bulunan kültürel varlıklar konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladık” dedi. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ise projenin sadece bir doğa sporu olmadığını belirterek, ilimizdeki ören yerlerinin tanıtımına katkı sunulmasının amaçlandığını kaydetti.

TRT Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman ve Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç.Dr.Tekin Çolakoğlu’nun konuşmalarının ardından Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Projesinde dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi Projesi Nedir?

Kültürel varlıkların korunması ve tanıtılmasına yönelik yürütülen oryantiring sporunun yüksek oranda katma değer sağladığından yola çıkılarak “Mersin Oryantiring Tarih Safarisi Ligi” isimli proje geliştirildi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu, Mersin Valiliği, Mersin Üniversitesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve TRT işbirliğiyle imzalanan proje ile Mersin İlinde Bulunan Kültürel Varlıklarla ilgili farkındalık oluşturulması amaçlandı.

28-06-201628-06-201628-06-2016
28-06-2016
28-06-201628-06-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.