MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Ticaret ve Sanayi Odasından Eğitime Yüzde Yüz Destek

Mersin Ticaret ve Sanayi Odasından Eğitime Yüzde Yüz Destek

Mersin Ticaret ve Sanayi Odasından Eğitime Yüzde Yüz Destek

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Mersin eğitimine 11 okul yaptırarak katkı sunacak. Bu kapsamda Valilik Makamında imza protokolü yapıldı.

Vali Özdemir Çakacak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek ve MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı İbrahim Kiper imza törenine katıldı.

Bugün ikinci hayırlı ve güzel işin ilk adımının atılmış olacağını belirten Vali Çakacak, “Bu protokolle, Akdeniz ilçemizdeki 11 okulumuzun bahçesine toplam 39 derslikli 11 anaokulu yapılacak. Öncelikle bu hayırlı işte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Eğitim yatırımları bizim için yatırımların en güzeli ve en hayırlısıdır. Çünkü eğitime yapılan yatırımlar, aynı zamanda ülkemizin geleceğine yapılan yatırımlardır. Ülke ortalamasına baktığımızda, anaokulu olarak ilimizin iyi bir seviyeye geldiğini görüyoruz” dedi.

Çakacak, “3-5 yaş aralığındaki anaokullarında, okullaşma oranında Mersin 1. durumdadır. Okul öncesi eğitim çocuklarımızın gerek normal hayatlarında ve gerekse daha sonraki eğitim hayatlarında başarılı olmaları konusunda son derece önemlidir. Gelişme çağındaki çocuklar okul hayatına anaokullarıyla başladıklarında, daha sonraki eğitim dönemlerindeki başarıları çok daha yüksek oluyor” diye konuştu.

Eğitime yapılan yatırımların hayırseverlerin isimlerini ölümsüzleştirdiğini kaydeden Çakacak, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfının da kendi adını vereceği bu anaokullarıyla ismini ölümsüzleştirdiğini belirterek, erdemli davranışı dolayısıyla yönetim kuruluna teşekkür etti.

            Ülkemizin okullaşma oranının artması yönünde atılacak adımların her daim öncelikleri arasında olduğunu ifade eden MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Kiper, bu hayırlı işleri, üyelerinin destekleriyle yapabileceklerini ifade ederek, destekleri için üyelerine teşekkür etti.

            Konuşmaların ardından Vali Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı İbrahim Kiper protokolü imzaladı.

 

11-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.