MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Yenilenen Müfredatı Anlatıyor

Mersin Yenilenen Müfredatı Anlatıyor

 

Mersin Yenilenen Müfredatı Anlatıyor

 

İlk ve Ortaokul düzeyinde 17, Lise düzeyinde 24, İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Liseleri düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı, sınıflar esas alındığında ise 176 müfredatın yenilenmesi üzerine Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından " Güncellenen Öğretim Programları Tanıtım Çalışmaları Uygulama Takvimi" yayımlandı. 

             Yayımlanan takvimde  müfredatın neden yenilendiğinden, müfredatta öne çıkan yeniliklerin ne olduğuna kadar her şey madde madde ve ayrıntılı bir şekilde anlatılacak; temel eğitim ve ortaöğretimdeki tüm öğretmenlerimize tanıtım eğitimi verilecektir. 6-12 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak tanıtım eğitimleriyle öğretmenlerimiz müfredat hakkında bilgilendirilmiş olacaklar. Böylelikle 2017-2018 öğretim yılı başlarken hazırlıklar tamamlanmış olacaktır. 

             Mersin Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, güncellenen öğretim programları tanıtım çalışmaları kapsamında Mersin Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Koca; Bakanlığımızın, öğretim programlarını temel becerileri kapsayan ve değerler eğitimine önem veren bir yaklaşım içerisinde, sade ve yaşamla ilişkilendirerek güncellediğini söyledi. Güncellenen programların felsefesi, yapısı ve içeriğinin okullardaki uygulayıcılarımız olan öğretmenlerimiz tarafından doğru bir şekilde anlaşılması, yapılacak eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğini arttıracak ve dolayısıyla öğrencilerimizin daha iyi bir geleceğe ulaşmaları için sağlam adımların atılmasını sağlayacağına vurgu yapan Koca, yeni müfredatın herkese hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.

 

25-08-2017

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.