MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin’de Danışman Öğretmenlere Yönelik Seminerler Başladı

Mersin’de Danışman Öğretmenlere Yönelik Seminerler Başladı

Mersin’de Danışman Öğretmenlere Yönelik Seminerler Başladı

 Yeni atanan öğretmenlere danışmanlık yapacak öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri başladı. Seminerler iki grup halinde gerçekleştirilecek. İlk grup seminerleri 422 danışman öğretmenin katılımıyla Yenişehir, Akdeniz, Toroslar ve Mezitli ilçelerinde yapılacak. İkinci grup için seminerler ise Anamur, Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde 478 danışman öğretmenin katılımıyla yapılacak.    

Yenişehir Şevket Pozcu Anadolu Lisesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen seminer açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, il ve ilçe ilgili yöneticileri ile danışman öğretmenler katıldı.

Mersin’de 779 aday öğretmen için 900 danışman öğretmen görevlendirildi

Mersin’de eğitim alacak olan 779 aday öğretmen bulunmakta. Bu aday öğretmenlerin eğitimleri için ayrıca 900 danışman öğretmen belirlendi.

Koca, “Aday öğretmenlerimizin mesleğe hazırlanma sürecini en verimli şekilde yürüteceğiz”

Danışman Öğretmenler ile yapılan seminerin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca Aday öğretmenlerin yönlendirilmesi, yetiştirilmesi programının, gönüllü danışman öğretmenler tarafından yürütüleceğini ifade eden Koca, aday öğretmenlerimizin yetiştirilme ve mesleğe hazırlanma sürecini en verimli şekilde yürütüleceğine inandığını kaydetti.

Aday öğretmenlerin bu yeni süreçte içine girdikleri büyük milli eğitim camiasını tanıyacaklarını söyleyen Koca, bu süreçte aday öğretmenlerin alacakları deneyim ve kazanımların meslek hayatlarını biçimlendireceğini vurgulayarak Milli Eğitimin ilkelerinin ve değerlerinin aşılanmasında, Milli Eğitim camiasının sıcaklığının aktarılmasında danışman öğretmenlere önemli ve anlamlı görevler düştüğünü sözlerine ekledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Koca, danışman öğretmenlere Bakan Avcı’nın selamlarını iletti

Geçen hafta Milli Eğitim Bakan Nabi Avcı başkanlığında yapılan il müdürleri toplantısına katıldığını ifade eden Koca, Bakan Avcı’nın bütün danışman öğretmenlere selam ve sevgilerini ilettiğini belirtti. 

Koca, Mersin genelinde 779 aday öğretmene rehberlik edecek danışman öğretmenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Türkiye genelinde 35 bin danışman görev aldı

Türkiye Genelinde 30 bin yeni öğretmen adayı yetiştirme sürecinde 35 bin danışman öğretmenin görev aldı.

Yeni atanan öğretmenlerin 6 aylık dönemde yetiştirilmeleri amacıyla en az 10 yıl hizmeti olanlar arasında ulusal ve uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış, sosyal kültürel faaliyetlere katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü, mesleğine temayüz etmiş kriterlerinden bir veya birkaçına sahip öğretmenler, danışman öğretmen olabiliyor.

Danışman öğretmenler, aday öğretmenlere bakanlıkça hazırlanmış yetiştirme programı çerçevesinde izleme, yöneltme ve rehberlikte bulunma, onlara mesleki bilgi beceri, tutum ve davranışlarıyla ilgili tecrübelerini aktarma ve Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde birinci performans değerlendirmelerini yapma çalışmalarından sorumlu olacak.

Seminerler 25 Şubat’a kadar devam edecek

İlimizde bugün başlayan seminerler, aday öğretmenler göreve başlamadan önce 25 Şubat 2016 Perşembe günü bitirilmiş olacak.

Milli eğitim Bakanlığı tarafından eğitime alınmış eğitim görevlileri tarafından veriliyor.

22-02-201622-02-201622-02-2016
22-02-2016


 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.