MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin’e Gelen Almanya Federal Cumhuriyeti Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Dr. Gerd Müller Geçici Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Mersin’e Gelen Almanya Federal Cumhuriyeti Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Dr. Gerd Müller Geçici Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

 

Mersin’e Gelen Almanya Federal Cumhuriyeti Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Dr. Gerd Müller Geçici Eğitim Merkezini Ziyaret Etti. 

Almanya Federal Cumhuriyeti Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Dr. Gerd Müller çeşitli toplantı ve programlara katılmak üzere Mersin’e geldi.

Alman Bakan Müller’e yirmi üç kişilik bir heyet eşlik etti.

Bakan Müller Programına Suriyeli Öğrencilerin Eğitim Gördüğü Geçici Eğitim Merkezi Ziyaretiyle Başladı

Bakan beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak ilimizde Suriyeli öğrencilere eğitim hizmeti veren Toroslar 2 Nolu geçici Eğitim Merkezini ziyaret ettiler. Bakan’ı burada Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Yusuf Büyük, UNICEF Türkiye temsilcisi Philippe Duamelle ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca tarafından karşılandı.

Mersin Valisi Sayın Özdemir Çakacak Alman Bakan’a Mersin ile ilgili bilgiler verdi.

Alman Bakan’a Mersin’de Suriyelilere yönelik Eğitim Hizmetleriyle İlgili Sunum Yapıldı

UNICEF’in finansmanıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan Toroslar 2 Nolu geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü Emre Bukan okulla ilgili heyete bilgiler verdi.

Mersin ilinde yabancılara yönelik yürütülen eğitim öğretim hizmetlerinden sorumlu Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Mersin’de yürütülen eğitim öğretim hizmetleriyle ilgili bir sunum yaptı.

Sunumların ardından Alman Bakan Dr. Gerd Müller, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük ve UNICEF Türkiye temsilcisi Philippe Duamelle Suriyeli öğretmenlerle bir süre sohbet ettiler.

Alman Bakan Müller: “2,5 milyon Suriyeliye kucak açan Türkiye’ye katkı sunmaya devam edeceğiz

Türkiye’ye Suriyeli göçmenlere yönelik yaptığı çalışmalardan ve yürüttüğü hizmetlerden dolayı teşekkür eden Bakan Müller, Almanya´nın sığınmacılar nedeniyle Türkiye´ye yaptığı kalkınma yardımının artırılacağını söyledi. 

Eğitim alanında kullanılmak üzere 25 milyon euroluk bir yardım yapacaklarını açıklayan Bakan Müller, yapılan yardımın özellikle sınır bölgelerinde okul yapımı, meslek eğitimi ve yerel altyapı yatırımlarında kullanılacağını kaydederek Türkiye´nin 2,5 milyon Suriyeliye kucak açtığını belirtti.

Müller, "Bizim bu insanlara perspektif sunmamız lazım, bunun için katkı yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

27-01-2016

26-01-201626-01-201626-01-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.