MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Düzenlenen Eğitim Programının Kapanış Törenine Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Düzenlenen Eğitim Programının Kapanış Törenine Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Düzenlenen Eğitim Programının Kapanış Törenine Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Suriyeli öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitim programının kapanışı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük’ün katılımıyla yapıldı.

İki gün süreyle İçel Anadolu Lisesinde devam eden eğitim programının kapanış törenine Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca, Mezitli ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Top, Milli Eğitim Bakanlığı Yabancılara Yönelik Yürütülen Eğitim Hizmetleri sorumluları Selman Işık ve Merve Uslu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Mezitli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Yalkın, UNİCEF Mersin Sorumlusu Nur Işıklı Babahan, program eğitimcileri, eğitim koordinatörleri ve Suriyeli öğretmenler katıldı.

Müsteşar Yardımcısı Büyük: Bizler Suriyelilere Ensar ve Muhacir anlayışıyla bakıyoruz

Türkiye’de 2 milyonu aşkın Suriyeli savaş mağdurunun misafir edildiğini söyleyen Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, bizler yaşanan bu drama geçmişimizde önemli bir yer tutan Ensar ve Muhacir anlayışıyla bakıyoruz dedi.

Mersin’de düzenlenen bu eğitim programının çok anlamlı olduğunu belirten Büyük, bu heyecana ve güzelliğe ortak olmak için Ankara’dan geldiğinin altını çizdi.

Mersin’de gerçekleştirilen güzel çalışmaları takdirle takip ettiğini ifade eden Büyük Suriyeliler için aydınlık yarınların yakın olduğunu ve bugünlerin kısa sürede geçeceğine inandığını sözlerine ekleyerek, Suriyeliler için yapılan her çalışmada katkısı olan UNICEF başta olmak üzere bütün kurum ve kişilere teşekkür etti.  

Koca, “Suriyeli çocuklara etkin bir eğitim hizmeti vermek için çalışmalar yürütüyoruz”

Akdeniz, Mezitli ve Toroslar ilçelerinde olmak üzere geçen dönem beş adet Geçici Eğitim Merkezi oluşturduklarını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca, buralarda gönüllü olarak görev alan Suriyeli öğretmenlerle birlikte Suriyeli çocuklara Bakanlık mevzuatına uygun bir şekilde eğitim hizmeti verdiklerini anlattı.

Düzenlenen bu eğitim programının Suriyeli öğretmenler için önemli bir kazanım olacağını ifade eden Koca emeği geçen ve katılımda bulunan Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük başta olmak üzere Bakanlık çalışanlarına, UNICEF yetkililerine ve il ekibine teşekkür etti.   

Konuşmaların ardından eğitim programına katılan Suriyeli öğretmenlere katılım belgeleri verildi.

Program sonrası Geçici Eğitim Merkezi binaları ziyaret edildi 

Toplantının ardından Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem Koca, UNİCEF Yetkilileri ve Milli Eğitim Bakanlığı Yabancılara Yönelik Yürütülen Eğitim Hizmetleri sorumluları UNİCEF’in mali destekleriyle Bakanlık tarafından yaptırılıp Suriyeli öğrencilerin eğitimi için kullanılan Mezitli geçici Eğitim Merkezi ile Akdeniz ilçesinde eski spor lisesi binasına kurulan Akdeniz geçici eğitim merkezlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundular. 
 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.