MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz MÜSİAD’a Konuk Oldu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şubesi’nin düzenlediği Dost Meclisi toplantısına konuk oldu...
Milli Eğitim Müdürümüz MÜSİAD’a Konuk Oldu

Milli Eğitim Müdürümüz MÜSİAD’a Konuk Oldu

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİADMersin Şubesi’nin düzenlediği Dost Meclisi toplantısına konuk oldu.

MÜSİAD Mersin Şubesi’nin dost meclisi adıyla başlattığı toplantıların bu haftaki konuğu Mersin İl Milli eğitim Müdürü Hasan Gül oldu.

Toplantıya MÜSİAD Mersin Şubesi Başkanı Yusuf Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül ve MÜSİAD Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Akyol, Murat Bağış ve AR-GE Birim Temsilcisi Erkan ÇUHADAR da hazır bulundular.

 

Yılmaz: “Eğitimle İşbirliği İçinde Çalışmak İstiyoruz”

Türkiye’nin sahip olduğu büyük potansiyelin farkına vararak yola koyulduklarını ve bu potansiyeli kullanmak için çıktıkları bu yolda Türkiye’nin ilerlemesi adına 24 yıldır çalıştıklarını söyleyen MÜSİAD Mersin Şubesi Başkanı Yusuf Yılmaz, Mersin’de de aynı duygularla ve amaçlarla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

MÜSİAD teşkilatlanması ile ilgi bilgi veren Yusuf Yılmaz, Mersin Şubesinin çalışmalarından, faaliyetlerinden, projelerinden bahsederek Milli Eğitim Müdürlüğünden beklentilerini anlattı. Eğitimle sürekli işbirliği içerisinde çalışmak istediklerini söyleyen Yılmaz, mesleki eğitimin daha cazip hale getirilmesini ve iş dünyasının ihtiyacı olan nitelikli ara elemanların yetiştirilmesi için birlikte çalışabileceklerini kaydetti.

 

Gül: “Mesleki Eğitim’de Mersin, Türkiye’ye Örnek Oldu”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, Böylesine anlamlı bir toplantıda bulunmaktan ötürü duyduğu mutluluğu ifade edip MÜSİAD’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. İş dünyası denince akıllara hemen mesleki eğitimin geldiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, Yaptıkları çalışmalarla Mersin’de mesleki eğitim konusunda önemli ilerlemeler kaydettiklerini anlattı.

Mesleki eğitimde öğrenci dağılım oranını % 27’lerden  % 51’lere yükselttiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, oranlardaki bu artış kadar mesleki eğitimdeki niteliği de artırıcı çalışmalar yaptıklarını ve projeler ürettiklerini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, ayrıca Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi kapsamında hayata geçirdikleri Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Endüstri Meslek Lisesi’nin de Türkiye’de model uygulama olduğunu ifade etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz, Milli Eğitim Çalışmaları İle İlgili MÜSİAD’a Görsel Sunum Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, toplantıda ayrıca okullaşma, eğitim durumu, inşaat ve yatırımlar, projeler, liselere geçiş sistemi, kayıtlar, nakiller, proje okulları ve eğitim kampüsleri hakkında da bilgiler verip görsel sunumlar yaptı.

Toplantının sonunda MÜSİAD Mersin Şubesi Başkanı Yusuf Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül’e MÜSİAD yayınlarından oluşan dergi ve kitap seti sundu.

Toplantı çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

MÜSİADMÜSİADMÜSİADMÜSİAD

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.