MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mobil Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi Projesi İmza Töreni

Mobil Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi Projesi İmza Töreni

Mobil Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi Proje İmza Töreni

Çukurova Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında “Mobil Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi” proje imza töreni Mersin Ticaret Borsasında yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Koca, Fatih Projesi Birimince hazırlanan “Mobil Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi” projesinin ajansa yapılan 26 adet başvuru arasından teknik destek almaya hak kazanan 13 proje arasına girmeyi başardığını kaydetti.

 “Fatih Projesi” kapsamında, bütün sınıflara interaktif tahta ve bütün öğrencilere de tablet bilgisayar verildiğini belirten Koca, “Bakanlığın bu proje uygulamaları hususunda okullarda en büyük desteği Bilişim Teknolojileri branşında görev yapan öğretmenler verecektir. Fakat Bilişim Teknolojileri alanında meydana gelen sürekli ve hızlı gelişme bu branşta görev yapan öğretmenlerin bilgilerini sürekli güncel tutmalarını mecburi kılmaktadır” dedi.

Genel Sekreter Dr. Lutfi Altunsu ise Çukurova Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında “Mobil Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi”ni ilk olarak Fatih Projesi Eğitmenleri, Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri branşında görev yapan öğretmenlerin almasının uygun görüldüğünü ifade etti.

İl BT Koordinatörü Erol Uysal da “Eğitmenlerimize “Mobil Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi” kapsamında 10 gün boyunca, Mobil eğitim içeriği hazırlama için en ideal uygulama platformu Android Studio ve Java programlama dilleri konularında eğitimler verilecektir” dedi.

Uysal, “Alınacak eğitim sonunda; Tablet bilgisayarlar ve mobil telefonlarda kullanılabilecek şekilde; Etkileşimli deneyler hazırlanacak, etkinliklerde dokunmatik ekran ya da kalem kullanılarak uygulamalar yapılacak, konu anlatımlarında ses, metin ve videolarla tam etkileşim sağlanacak, yapılan uygulamalarda kaydetme, geri alma, değerlendirme, doküman alma vb. imkânlar sunulacak ve eğitici içerikli oyunlarla kalıcı öğrenme sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın katılımı ile Çukurova Kalkınma Ajansı Mersin Yatırım Destek Ofisinde proje imzalandı.

Törende; Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl BT Koordinatörü Erol Uysal ve İlçe BT Koordinatörü Harun Duman hazır bulundu.

Proje ile Fatih Projesi kapsamında oluşturulan Eğitim Bilişim Ağı (www.eba.gov.tr) ortamına Mersin ilimizden mobil eğitim içeriklerinin daha fazla yüklenmesi sağlanacak.

 

02-02-201602-02-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.