MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 76. Yılında Mersin’de Çeşitli Etkinliklerle Anıldı

Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 76. Yılında Mersin’de Çeşitli Etkinliklerle Anıldı
Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 76. Yılında Mersin’de Çeşitli Etkinliklerle Anıldı

Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün76. Yılında Mersin’de Çeşitli Etkinliklerle Anıldı

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yıl dönümündeMersin’de düzenlenen etkinliklerle anıldı.

 

Anma Etkinlikleri Cumhuriyet Alanında Çelenklerin Sunulmasıyla Başladı

 

İlk tören, Cumhuriyet Alanında,Atatürk Anıtı´na  çelenklerin sunulmasıyla gerçekleştirildi.

 

Cumhuriyet Alanında başlayan törene Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Milletvekilleri Aytuğ Atıcı ve Vahap Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Tarhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Özgür Sanal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, askeri ve mülki erkan, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Gemiler ve balıkçı teknelerinden çalınan sirenler ve otomobillerin klakson sesleri eşliğinde bayraklar yarıya indirilerek İstiklal Marşımız okundu.

 

Program Kültür Merkezinde Devam etti

 

Anma etkinlikleri Cumhuriyet alanındaki çelenk sunma töreninin ardından Kültür Merkezinde devam etti.  

 

 

Kültür Merkezi’nde devam eden Anma Töreninde 75. Yıl Fen Lisesi öğrencilerinden Ece Nur Bulut ve Fatih Yağmur tarafından okunan “10 Kasımlarda Yürümek” ve Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” isimli şiirlerin ardından Mersin Devlet ve Opera Balesi Müdürlüğü ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları tarafından müzik dinletisi sunuldu. 
 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.