MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nusaybin’den İlimize Gelen Üniversiteye Hazırlık Öğrencileri Sınava Girmek Üzere Mardin’e Uğurlandı

Nusaybin’den İlimize Gelen Üniversiteye Hazırlık Öğrencileri Sınava Girmek Üzere Mardin’e Uğurlandı

Nusaybin’den İlimize Gelen Üniversiteye Hazırlık Öğrencileri Sınava Girmek Üzere Mardin’e Uğurlandı

İlçede uygulanan sokağa çıkma yasakları ve devam eden olaylar nedeniyle geçtiğimiz ay üniversite sınavlarına hazırlanmak üzere Mardin´in Nusaybin İlçesi´nden ilimize gelen 52 Üniversiteye hazırlık öğrencisi YGS’ye girmek üzere Mardin’e dönüyor.

Öğrenciler için Mersin Silifke Kapızlı Gençlik Kampı’nda bir uğurlama programı yapıldı. Uğurlama programına; Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mükerrem Ekinci, Silifke İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ayhan Cırık, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Behzat Eğilmez, Mehmet Akyol, Murat Bağış ile Nusaybinli öğrenciler katıldı.

Öğrenciler programda gönüllerince eğlenip stres attılar

Öğrencilerin misafir edildiği Mersin Silifke Kapızlı Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen veda etkinliğinde öğrenciler canlı olarak icra edilen ülkemizin farklı yörelerine ait müziklere eşlik ederek gönüllerince eğlenip yorgunluklarını attılar.

Programda ayrıca Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mükerrem Ekinci ve Silifke İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ayhan Cırık birer konuşma yaptılar.

Ekinci, Öğrencilerin gözlerindeki parıltı ülkemizin geleceği adına umut vericidir

Öğrencileri Mersin’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını kaydeden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mükerrem Ekinci, bütün öğrencilerin gözlerinde eğitim kaygısını ve başarma arzusunu gördüğünü belirtti.

Burada bulunan bütün öğrencilerin ilerde hayallerindeki mesleğe kavuşacaklarına inandığını anlatan Ekinci, öğrencilerin gözlerindeki ve gönüllerindeki bu parıltının ülkemizin geleceği adına umut verici olduğunu sözlerine ekledi.

Cırık, Öğrencileri Silifke’de ağırlamak mutluluk verici

Silifke İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ayhan Cırıık da, öğrencileri Silifke’de misafir etmekten ötürü mutlu olduklarını ifade ederek, daha sonraki zamanlarda da kendilerini burada görmek islediklerini söyledi. Cırık, öğrencilere sınavda başarılar diledi. 

Öğrenciler kendilerine gösterilen ilgiden dolayı yetkililere teşekkür ettiler

Söz alan öğrenciler burada kaldıkları süre içinde kendileriyle yakından ilgilenildiğini söyleyerek bütün yetkililere çok teşekkür ettiler.

Öğrenciler bölgedeki sıkıntıların devam etmesi nedeniyle LYS sınavına da Mersin’de hazırlanmak istediklerini söyleyerek bu konuda da yardım istediler.   

Nusaybinli öğrencilerin ağırlanma ve eğitim giderleri Mersin Valiliğince karşılandı

Yaklaşık bir aydır devam eden hazırlık sürecinde Mersin’de ağırlanan öğrencilerin ağırlanma ve eğitim giderleri Mersin Valiliğince karşılandı.

10-03-2016

10-03-2016

 10-03-201610-03-201610-03-201610-03-2016

 

   

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.