MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı!

 “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı!

 “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı!

 MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında 10. Sınıf öğrencilerine yönelik “AB’yi Öğreniyorum” konulu bilgi yarışması Suphi Öner Öğretmenevinde bilgi semineri yapıldı.

 Seminere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi, İlçe Şube müdürleri, AB Uzmanları, ARGE personeli ve proje danışmanlığı yapacak öğretmenler katıldı.

Seminerde, projenin birinci yıl faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Türkiye’nin AB’ye katılım süreci, AB Projeleri, proje kapsamında yürütülecek faaliyetler hakkında uzmanlarca bilgilendirme yapıldı. 105 katılımcıya AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik eğitim verildi.

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Bilgi Yarışması, lise 10. Sınıflar için son başvuru tarihinin 31 Aralık 2015 olduğu ifade edildi.

Bana AB’yi Anlat Kısa Öykü yarışması lise 9. sınıflar için, Slogan yarışması ortaokul 8. Sınıflar, Resim yarışması ortaokul 7. Sınıflar için son başvuru tarihi  11 Mart 2016 olduğu, katılım için çalışmaların yapılması gerektiği belirtildi.

AB Projelerindeki Büyük Başarılarımız, Mersin’i Türkiye Sıralamasında İkinci Sıraya Yükseltti!

 

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında AB Projelerinde Türkiye Üçüncüsü olan Mersin, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Türkiye ikinciliğine yükseldi. Bu başarının Mersin’e eğitim alanında  2 milyon 834 bin 532 Avro hibe kazandırdığı dile getirildi.

 

2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği ile Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendiği ve sürecin tamamlanması ardından 44 proje ile Mersin, Türkiye’de ikinci sırada yer aldığı ifade edildi.

 

Daha büyük ve daha güzel bir gelecek hayalinin yeşertildiği okullarımızda, bu başarıların devamlılığı ve kararlılığı, Mersin’i daha güzel statülere kavuşturacağı dile getirildi.

09-12-201509-12-201509-12-2015

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.