MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Bazlı Bütçe Uygulamaları Semineri

Okul Bazlı Bütçe Uygulamaları Semineri

Okul Bazlı Bütçe Uygulamaları Semineri Başladı

Okul Bazlı Bütçe Uygulamaları Semineri Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda başladı. Seminerde; Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Tuncay Morkoç, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Türkkan, 81 ilin bütçe yönetiminden sorumlu şef ve memurları hazır bulundu.

         Seminerin açılışında konuşan İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Morkoç, Okul Bazlı Bütçe Uygulamalarının; İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okul müdürlüklerinin bütçeleme işlemlerinde yetki ve sorumluluklarının artırılması, kaynakların daha etkin ve verimli kullanımı ve tasarruf tedbirlerine uyulması hususlarında getireceği faydalara değindi.

Okul, ilçe, il ve ülke geneli tüketim miktarları ve istatistiki bilgilerin sağlıklı bir şekilde elde edilmesinin önemine dikkat çeken Morkoç, bütçe yapma sürecinde gerçekçi veriler kullanılarak planlama yapılmasının amaçlandığını kaydetti.

Gerek 64.hükümet programında gerekse 10.kalkınma planında okul bazlı bütçe yönetimine geçilmesine ilişkin planlamalar yapıldığını kaydeden Şube Müdürü Türkkan ise Mili Eğitim Bakanlığının okul bazlı bütçe sisteminde nasıl bir yol izleneceği hususunda taşra teşkilatının da görüşüne başvurduğunu söyledi.


22-02-2016
22-02-201622-02-201622-02-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.