Haberler "Okul Sütü Modülü" Uzaktan Eğitimle Tanıtıldı!

"Okul Sütü Modülü" Uzaktan Eğitimle Tanıtıldı!

 

Okul Sütü Programının iş ve işlemlerin daha sağlıklı yürütülmesi ve anlık takibi için oluşturulan Okul Sütü Modülüne yönelik bir eğitim programı düzenlendi. 

BASIN BÜLTENİ

 

Tarih              :08/01/2014

Duyuru No    : 2013/2

 

 

 

            Okul Sütü Modülü Uzaktan Eğitimle Tanıtıldı!

Okul Sütü Programının iş ve işlemlerin daha sağlıklı yürütülmesi ve anlık takibi için oluşturulan Okul Sütü Modülüne yönelik bir eğitim programı düzenlendi. Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus Salonunda gerçekleştirilen eğitim programına; Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün yansıra projenin yürütüleceği okulların idarecileri katıldı.

Eğitimin başlaması öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Gül, Okul Sütü Projesinin Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında ortaklaşa hazırlanan bir program olduğunu hatırlattı.

Ülke genelinde resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 2013-2014 eğitim öğretim yılı ikinci yarısından itibaren 2 eğitim öğretim yılı süresince, haftada 3 gün süt dağıtılacağına belirten Gül, yapılacak uzaktan eğitim ile programın daha kolaylıkla yürütülmesini sağlayacak Okul Sütü Modülüne yönelik bir eğitim programı oluşturulduğunu bildirdi.

 

Gül’ün konuşmasının ardından internet üzerinden katılımcılara uzaktan eğitim yoluylaOkul Sütü Modülü ve projeye ilişkin bakanlık yetkilisi tarafından bilgi verildi.

okul sütüokul sütüokul sütü

 Yayın:09.01.2014 - Güncelleme:09.01.2014 - 07:45 - Görüntülenme:308 - İlgili Birim : Basın ve Halkla İlişkiler