MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

POLİS AMCA KÜTÜPHANELERİ AÇILDI.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Polis Amca Kütüphanesi 2 projesi kapsamında, 6 okula kazandırılan kütüphanelerin açılışı yapıldı.
POLİS AMCA KÜTÜPHANELERİ AÇILDI.

POLİS AMCA KÜTÜPHANELERİ AÇILDI

            Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Polis Amca Kütüphanesi 2 projesi kapsamında, 6 okula kazandırılan kütüphanelerin açılışı yapıldı.

            Çavuşlu Ortaokulunda yapılan törene Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, il müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün de katıldığı tören, büyük bir coşkuyla kutlandı.

Törende konuşma yapan Vali Özdemir Çakacak, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün Devletin şefkat eli olduğunu ifade ederek, Polis Amca Kütüphaneleri 2 projesinin geleceğimizin teminatı gençlerimizin yetiştirilmesine, katkı sağlayacağını dile getirdi.

            Çakacak “Devlet, vatandaşımızın refahı ve huzuru için vardır. Bu vatan birlik ve beraberlik, kardeşlik üzerine kurulmuştur. Çanakkale’de yan yana yatan aziz şehitlerimiz bu vatanın birlik ve beraberlik içerisinde ne zorluklarla kurulduğunu göstergesidir. Birlik ve beraberliğimizi hiçbir güç bozamaz, bu millet buna izin vermedi, bundan sonra da vermeyecektir. Bu projeler hedef kitlesi olan gençlerimizin birlik ve beraberliğini pekiştirecek, onların yeteneklerini daha çok geliştirmelerine imkân sağlayacaktır” diye konuştu.

            İstanbul ve Çanakkale gezileriyle desteklenen kütüphane projesinin, geleceğe kazandıracağı değerleri dile getiren İl Milli Eğitimi Müdürü Hasan Gül, kitap okuyan ve okumayan bireyler arasındaki farkı dile getirerek, kitap okumanın önemini vurguladı.

Öğrenmenin sınırının olmadığını anlatan Gül, okumanın tembelliği yok ettiğini söyleyerek “Kitaplar birer adres gibidir. Adres olmadan istediğimiz yere varamayız. Kitap okumak, hiçbir şeyi olmayanların yol azığıdır. Çalışmanın kutsallığı, okumakla başlar. Yeryüzündeki her şeyin kıymetini okumakla, onu tanımakla, insanlığın hizmetine sunmakla olur.” diye sözlerine devam etti.

 

            Yeni bir kütüphanenin sevincini yaşayan öğrencilerin coşkusuyla başlayan tören, çeşitli etkinliklerle sona erdi.
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.