MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samiye Naim Vakfından Mersin Eğitimine Hayırsever Desteği

Samiye Naim Vakfından Mersin Eğitimine Hayırsever Desteği

Samiye Naim Vakfından Mersin Eğitimine Hayırsever Desteği

Samiye Naim Vakfının Gülnar İlçesinde yaptıracağı ilkokul ve ortaokulunun imza protokolü Valilik Makamı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İmza Töreninde; Vali Özdemir Çakacak, Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca,  Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut ve Vakıf Müdürü Ayşe Soylu hazır bulundu.

            Törende konuşan Vali Çakacak, “Samiye NAİM Eğitim Vakfı ile Valiliğimiz arasında yapılacak olan protokolle 9 derslikli bir ilkokul ve ortaokul yaptırılacak. Samiye NAİM Vakfı daha önce de ilimizde birçok eğitim yatırımları yaptı” dedi.

Vakfın daha öncesinde ilimizde 2’si okul, 3’ü de yurt olmak üzere toplam 5 eğitim yatırımının mevcut olduğunu belirten Çakacak, önceki hizmetlerinizden dolayı vakfa teşekkür etti.

            Eğitimin bir ülkenin kalkınmasının temeli olduğunu kaydeden Çakacak, “Ekonomik sosyal ve kültürel her türlü kalkınmanın temeli eğitimden geçmektedir. Bizler çocuklarımızı geleceğe ne kadar iyi ve donanımlı hazırlarsak, ülkemiz de o kadar aydınlık yarınlara kavuşacaktır” diye konuştu.

Vakfın kurucusu merhume Samiye Sakaryalı’nın Gülnar ilçesinde çok zor koşullarda ilkokul öğrenimini tamamladığını ifade eden Vakıf Başkanı Doğanay ise “Gülnar’da 3 tane kız yurdumuz var, 1 tane de anaokulumuz var. Vakıf olarak şimdi de yine Gülnar’da bir ilkokul, ortaokul ve kütüphanesi olan bir okul topluluğu yapmayı düşünmüştük” şeklinde konuştu.

Yeni projeleri hayata geçirmek istediklerini anlatan Doğanay, desteklerini esirgemeyen başta Vali Özdemir Çakacak, Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’ya vakfı adına teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından İmzalar Vali Özdemir Çakacak, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve Samiye NAİM Eğitim Vakfı Başkanı Filiz Doğanay tarafından atıldı.

 

11-04-201611-04-2016
11-04-2016
11-04-201611-04-201611-04-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.